Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022

TAG

ullinj

Riaktivizohet vatra e zjarrit në Panaja të Vlorës, digjen dhjetëra rrënjë ullinj

Një zjarr i madh ka rënë në Panaja të Vlorës, ku si pasojë e flakëve janë djegur plantacione me ullishte. Zjarri ka qenë aktiv edhe...

Zjarr i madh në Poliçan, flakët shkrumbojnë 10 hektarë me ullinj, policia ndalon të dyshuarin (FOTO)

Një zjarr masiv ka rënë sot në një zonë me ullinj në fshatin Vertop, në Poliçan. Mësohet se fermeri Arben Fejzollari iu ka vënë flakën...

Zjarr i fuqishëm në Patos, dhjetëra rrënjë ullinj përpihen nga flakët

Një zjarr ka rënë pak momente më parë në Patos. Flakët kanë përfshirë dhjetëra rrënjë ullinj në vendin e quajtur ‘Ofiçina...

I vunë zjarrin parcelave me ullinj, procedohen penalisht tre persona

Janë identifikuar dhe janë proceduar penalisht 3 autorët e zjarreve të ndodhura në Qarkun e Fierit. Bëhet fjalë shtetasit me iniciale...

Dogji 350 rrënjë ullinj, përfundon në Polici fieraku

Materialet në ngarkim të 58 vjeçarit u referuan në Prokurorinë e Fierit për veprime të mëtejshme.  

Zjarr i madh në Fier, digjen mbi 100 ullinj

Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë pak më parë ullishtet në fshatin Vajkan të Fierit. Zjarri është pikasur nga...

Përfshihet nga flakët parcela me ullinj në Fier, zjarrfikësi në vendngjarje

Një zjarr ka përfshirë parcelat me ullinj në fshatin Vadhize të Fierit. Mësohet se si pasojë janë djegur shumë pemë. Në...

Pas vjeljes nis masakra me prerjen e ullinjve në Sarandë

Pas vjeljes së ullinjve ka nisur masakra me prerjen e këtyre pemëve në fshatin  Lukovë në rrethin e Sarandës. Në këtë...

Hyri në pronën e të moshuarës dhe vodhi 300 kg ullinj, pranga 54 vjeçarit

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Mallakastër kapën dhe ndaluan një shtetas të shpallur në kërkim policor. Bëhet fjalë për ...

Zjarr masiv në kodrat me ullinj të Fierit

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat e ullishteve në Frakull të Fierit duke shkaktuar dëme të mëdha ekonomike. Shkaqet e zjarrit janë...

Lajmet e fundit