Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

ulje

VIDEO/ E FRIKSHME, momenti kur avioni i Wizz Air shkon mbi kokat e turistëve

Një video po bën xhiron në rrjet ku avioni i Wizz Air, ka trembut për vdekje turistët pasi kaloi shumë pranë kokave të tyre. Me...

“Rritja e ekonomisë me shenja të ngadalësimit”, Sejko: Ekonomia do vijojë të goditet nga lufta në Ukrainë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko në një deklaratë është shprehur se inflacioni ka pësuar rritje të ndjeshme. Ai tha se rritja ekonomike ka...

Rama jep lajmin e mirë për rinovimin e patentave: Nga muaji Nëntor aplikantët do të përfitojnë 43 % ulje të tarifave

Kryeministri i vendit Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë për të gjithë ata qytetarë, të cilët zotërojnë një leje drejtimi dhe duan...

Avioni me katër persona u ul pa rrota, TIA jep njoftimin zyrtar: Pësoi një avari në sistem

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka dhënë njoftimin zyrtar lidhur me incidentin e ndodhur me një prej avionëve në pistë. Sipas njoftimit të aeroportit thuhet se...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e reja të infektimeve në 24 orët e fudnit, ku vihet re se ka një ulje të ndjeshme...

Çfarë është ‘Black Friday’, si po aplikohet në Shqipëri tradita amerikane e uljes së çmimeve

Tradita amerikane e uljes së çmimeve për produkte të ndryshme duket se ka ardhur edhe në Shqipëri. E premtja e Zezë...

Ulje temperaturash, zbuloni surprizat e motit për sot

Ashtu siç kishin paralajmëruar sinoptikanët duke filluar nga dita e sotme do të ketë ulje të ndjeshme të temperaturave. Sakaq,...

I shpëtoi sulmit terrorist në Somali, ministrit serb i ndodh një tjetër e keqe

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç i shpëtoi dje për mrekulli sulmit në Somali, ku mbetën të vrarë të paktën 9 persona dhe...

Biznesi ‘fiton’ ndaj qeverisë, rishikohet në ulje taksa e plastikës

Pas tre muajsh negociatash shteruese, duket se qeveria ka reflektuar në lidhje me taksën e plastikës. Shumë shpjet pritet që në...

Ulet tarifa për avionët që nisen nga Rinasi, kompanitë do paguajnë 7 % më pak

Çdo avion që do të niset nga aeroporti i Rinasit do të paguaje 227.82 euro si tarifë ndaj shtetit shqiptar. Eurocontrol...


Lajmet e fundit