Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

UKT

Bëri për spital rojen private të UKT-së, arrestohet 41-vjeçari në Peshkopi

Policia e Dibrës ka arrestuar Elidjon T, 41 vjeç pasi ka qelluar me grushta, rojen private të Ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve në qytetin e...

Uji i pijshëm, Task-Forca ndërpret 2601 lidhje të paligjshme në Tiranë

Aksioni i Task-Forcës për monitorimin e situatës me ujin e pijshëm dhe prerjen e të gjitha ndërhyrjeve të paligjshme në rrjet që e shpërdorojnë...

Tiranë, gjoba për shpërdoruesit e ujit të pijshëm

UKT dhe Bashkia e Tiranës janë angazhuar në përballimin e situatës së emergjencës që ka ardhur si pasojë e temperaturave të larta dhe thatësirës...

“Të mos e shpërdorojmë”, thirrja e UKT në Ditën Ndërkombëtare të Ujit

Prej 20 viteve e gjithë bota i ka rënë kambanës së alarmit për rrezikun e shpërdorimit të një prej të mirave më të mëdha...

FMN dhe BB i kërkojnë Shqipërisë privatizimin e ujit, po nis nga Tirana, ja rreziqet për qytetarët

Fondi Ndërkombëtar Monetar dhe Banka Botërore janë duke ushtruar presion mbi qeverinë shqiptarë për të privatizuar rrjetin e furnizimit me ujë në të gjithë...

UKT: Hyn në fuqi akt-marrëveshja për shlyerjen e detyrimeve të prapambetura

Ujësjellës Kanalizime Tiranë me qëllim lehtësimin e pagesës për konsumatorin debitor, biznes i vogël/privat, lajmëron se ka hyrë në fuqi akt-marrëveshja e re për...

5000 matësa uji për Kasharin dhe Dajtin, nis fushata e UKT-së

Tiranë ka nisur nga dita e hënë fushatën për pajisjen me matësa uji për banorët e njësive administrative në Dajt dhe Kashar.  Kjo fushatë për...

Akt-marrëveshja e re e UKT me debitorët: Çfarë duhet të bëjnë për të përfituar nga vendimi lehtësues

Akt-marrëveshja e re UKT sh.a me abonentët debitorë lehtëson dhe ndihmon të gjithë konsumatorët familjarë që të shlyejnë borxhet e faturave të papaguara prej...

Lajmet e fundit