Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

UKT

Pas 11 vitesh, kriza prek dhe ujin në Elbasan, UK kërkesë për rritjen e çmimit

Ndërmarrja e ujësjellës kanalizimeve në Elbasan i ka bërë kërkesë ERRU të rrisë me të paktën 4 lekë çmimin e metër katrorë të ujit...

Sulmi me MOLOTOV në qendër të Tiranës, Policia: Makina i përket UKT-së!

Policia e Tiranës ka dhënë informacion, në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një person i paidentifikuar hodhi një...

“Tubat brenda dhe afër banesës janë përgjegjësi e juaja”, UKT njoftim urgjent: Merrni masa, mund të dëmtohen nga kushtet atmosferike

Ujësjellës Kanalizime Tiranë i bën thirrje qytetarëve të marrin masa për të mbrojtur tubacionet brenda dhe jashtë banesave të tyre, teksa termometri pirtet të...

Akuzat e Metës për ujin e pijshëm në Tiranë, reagon UKT: Vendimi për një çështje të ngritur 5 vite më parë, UKT nuk drejtohet...

Ujësjellës Kanalizime Tiranë siguron qytetarët se zbaton standartin kombëtar të cilësisë së ujit të pijshëm dhe rekomandimet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Përmes një deklarate...

Pranë drejtorisë së Policisë së Tiranës, punonjësit e UKT gjejnë një granatë të paplasur

Punonjësit e Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë kanë gjetur një grantaë të paplasur. Punonjësit e kanë gjetur granatën gjatë punës për hapjen...

Mustafa Nano merr publikisht në mbrojtje Mira Kazhanin: Po të ma ofronin mua atë post do e pranoja, një sulm i ndyrë

Mustafa Nano është një tjetër zë i fuqishëm në media që ka marrë në mbrojtje gazetaren Mira Kazhani. Këtë gjë, Nano e ka pohuar...

Debati për punësimin e gazetareve, Olti Curri boton mesazhet me Mira Kazhanin: Nuk ka ndyer duart me zarfa…

Rrjeti vlon prej ditësh për punësimin e Bieta Sulos dhe Mira Kazhanit në UKT. Kazhani madje dha edhe dorëheqjen pas komenteve...

Nga aksidenti tek ‘sulmet’ për punën në UKT, reagon Mira Kazhani: Po, kam bërë dy punë se rroga si gazetare s’më del

Ditët e fundit ka gjeneruar në media dhe mbarë opinionin publik, një debat lidhur me punësimin e gazetares Mira Kazhani, si specialiste pranë UKT-së....

UKT jep njoftimin, ja zyra e vetme ku mund të merrni shërbimin

UKT ka njoftuar qytetarët se nga dita e sotme do të mbyllen të gjitha Pikat UKT. Sipas njoftimit, qytetarët do të...

Rrebeshet gjatë natës, UKT: Do të ketë kufizime të pjesshme të furnizimit me ujë në disa zona të Tiranës

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë njofton banorët e kryeqytetit se ditën e sotme do të ketë kufizime të ujit të pijshëm. ...

Lajmet e fundit