Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

ukriane

Ish-kryeministri Izraelit zbulon çfarë i premtoi Putin: Më dha fjalën se nuk do ta vrasë Zelenskyn

Ish-kryeministri izraelit Naftali Bennett ka folur në lidhje me takimin  e tij me presidentin rus, Vladimir Putin dhe për bisedat që ka pasur me...

Shkuan si vullnetarë në luftë, gjenden të vrarë dy britanikë që u sakrifikuan në Ukrainë

Janë gjetur ditën e sotme trupat e dy vullnetarëve britanikë të vrarë në Ukrainën Lindore, si pjesë e një shkëmbimi i të burgosurve më...

Charles Michel kërkesë liderëve të BE: Me burimet e konfiskuara ruse të rindërtohet Ukraina

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, u kërkon krerëve të shteteve dhe qeverive të 27-ve që të çojnë përpara diskutimet mbi mundësinë e përdorimit...

Shqipëria hap ambasadë në Kiev të Ukrainës

Këshilli i Ministrave ka marrë sot vendimin për hapjen e ambasadës shqiptare në Kiev të Ukrainës. Lajmi për hapjen e ambasadës shqiptare në Kiev u...

Përdhunoi dhe masakroi 78 gra, vrasësi serial rus kërkon lirinë për të luftuar në Ukrainë

Një nga kriminelët më të tmerrshëm të Rusisë, i burgosur përjetë po i kërkon qeverisë së vendit të tij që ta lejojë të shkojë...

Sulme të ashpra me raketa në Ukrainë, dhjetra civilë të vdekur në Dnipro

Sulme të shumta janë shënuar ditën e sotme në Ukrainë në qytetin e e Dnipro. Të paktën 10 persona, duke përfshirë dy fëmijë, kanë humbur...

Media ruse: Kemi vrarë 600 ushtarë ukrainas, kundërpërgjigje për sulmin e natë së vitit të ri

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë thotë se më shumë se 600 trupa të Kievit janë vrarë në një sulm raketor rus në qytetin Kramatorsk...

140 të burgosur ukrainas u liruan për Vitit të Ri

140 të burgosur ukrainas u liruan në natën e Vitit të Ri. Si pjesë e një shkëmbimi tjetër të burgosurve të luftës. Lajmin e beri...

Ukraina zgjohet nga shpërthimet, mbi 100 raketa godasin Kievin dhe qytetet e tjera

Ukraina është zgjuar mëngjesin e  sotëm nga sirenat dhe sulmet me raketa të Rusisë. Këshilltari i zyrës presidenciale Oleksiy Arestovych shkroi në Facebook se më...

Zelensky në SHBA, vizita e parë që nga nisja e luftës

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka mbërritur dje në Shtëpinë e Bardhë, Ëashington. Ai është pritur nga presidenti  Joe Biden dhe Zonja e Parë,...

Lajmet e fundit