Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

Ukraine

E veshur vetëm me BIKINI portokalli, ish-zv.ministrja prezanton partinë e re: Do ua tregoj qejfin prostitutave mashkullore… (VIDEO)

Ish.zv ministrja e Infrastrukturës në Ukrainë, Aleksandra Klitina, ka habitur qytetarët në prezantimin që i ka bërë partisë së saj të re. ...

Rasti i parë me Covid në Sarandë, turistja ukrainase lë Infektivin, momenti kur i dashuri e pret me lule para spitalit

Turistja ukrainase e infektuar me Covid 19, sot ka lënë spitalin Infektiv. Pranë ambienteve të spitalit, në momentin që ka dalë...

Ngjarje e rëndë në Ukrainë, gruaja masakron mikun e saj para vajzës 16-vjeçare, e goditi disa herë me thikë dhe i mbushi gojën me...

Në fshatin Loboikivka në Ukrainën qëndrore, një 45-vjeçare me emrin Natalia akuzohet se ka vrarë 60-vjeçarin Vasily duke e goditur vazhdimisht me thikën e...

Gjendet i vdekur në zyrën e tij deputeti, dyshohet për vetëvrasje

Një deputet ukrainas është gjetur i vdekur në zyrën e tij, ku janë dalluar menjëherë plagët në kokë të shkaktuara nga arma e zjarrit....

Zjarr masiv në Ukrainë, shumë afër uzinës bërthamore të Çernobilit (VIDEO)

Një zjarr masiv ka djegur më shumë se 34.000 hektarë opyje në Ukrainë, ndërsa raportohet se është vetëm 2 kilometër larg nga vendi ku...

Koronavirus/ U kthyen nga Kina në Ukrainë, autobusi qëllohet me gurë nga protestuesit

Disa protestues në Ukrainë kanë sulmuar  një autobus me persona të evakuuar nga Kina, pas shpërthimit të koronavirusit. Të evakuuarit u...

Ukraina do hapë ambasadë në Shqipëri, ministri Prystaiko i kërkoi Ramës mbështetje më të madhe financiare për misionin e OSBE

Kryeministri Edi Rama është përballur në Ukrainë me kërkesën e parë konkrete, pas zotimeve se do të punojë për zgjidhjen e krizës dhe arritjen...

Kthehen në atdhe 11 trupat e ukrainasve që vdiqën në rrëzimin e avionit në Iran

176 pasagjerë në bordin e fluturimit nga Irani në Kiev u vranë në 8 janar, pasi avioni i tyre u qëllua nga ushtria iraniane....

Rama në Kiev, takim me ministrin e jashtëm ukrainas (VIDEO)

Ka nisur në Ministrinë e Punëve të Jashtme vizita e kryeministrit Edi Rama ditën e sotme. Mësohet se në takimin e...

Shkarkimi i TRUMP, ish-ambasadorja e SHBA në Ukrainë fillon dëshminë në Kongres, Departamenti i Shtetit kishte udhëzuar ndryshe

Prezenca e Yovanovitch vjen pasi Departamenti i Shtetit ka udhëzuar shumë zyrtarë që të refuzojnë bashkëpunimin me investigimin e demokratëve,...

Lajmet e fundit