Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
1kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
36 °
E premte, 1 Korrik, 2022

TAG

ukraine-rusi

Haradinaj: Agresioni rus dhe pozicioni i Serbisë përballë Putinit, përbën kërcënim serioz për sigurinë e Ballkanit e Kosovës

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar pushtimin rus të Ukrainës, duke thënë se agresioni i Rusisë dhe pozicioni i qartë i Serbisë ndaj Putinit, përbën...

“Mora një mesazh natën”, gazetarja e BBC: Në Ukrainë nuk ka më vend të sigurtë!

Kryeredaktorja e BBC News në Ukrainë, Marta Shokalo ka folur për situatën në vend, duke thënë se tashmë pas sulmeve me raketa nga Rusia...

Rita ora solidarizohet me popullin e Ukrainës: Fëmijët atje kanë nevojë për PAQE tani!

Sulmet me raketa të Rusisë ndaj Ukrainës, të cilët filluan në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë marrë vëmendjen e të gjithë...

Bombardimet ruse mbi Kiev, Xhaçka: Kemi folur me shqiptarët në Ukrainë, duhet reagim i fortë për sulmet e Rusisë   

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka folur mbrëmjen e sotme për sulmet ruse në Ukrainë, duke thënë kjo është një luftë që...

Sulmi në Ukrainë, Veliaj: Bashkia solidarizohet me të drejtën e çdo qytetari ukrainas për të qenë të lirë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur solidaritet me popullin e Ukrainës pas sulmit ushtarak nga Rusia. Kryebashkiaku ka postuar në rrjetin...

Cardi B për sulmet në Ukrainë:  Kam frikë se vritem nëse nuk them gjërat e duhura!

Agresioni rus ndaj Ukrainës ka marrë vëmendje botërore. Reperja amerikane Cardi B ka folur për konfliktin Rusi-Ukrainë, duke thënë se liderët botërorë nuk duhet...

Thirrja e dëshpëruar e komunitetit shqiptar në Ukrainë: Ndihmoni ushtrinë ukrainase!

Komuteti shqiptar në Ukrainë i bën thirrje autoriteteve shqiptare që t’i ndihmojnë në këtë moment të vështirë, pas sulmit me raketa nga Rusia. Ata...

Bushati: Zemërthyese situata në Ukrainë, BE të nxjerrë mësime!

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka dënuar sulmet me raketa të Rusisë ndaj Ukrainës  mëngjesin e sotëm. Përmes një reagimi në Tëitter, Bushati e...

Gazetarja ukrainase revoltohet me Perëndimin: Ku dreqin janë “sanksionet e menjëhershme”, kemi 9 orë që na sulmon Rusia nga çdo anë

Rusia lëshoi në orët e para të mëngjesit të sotëm raketat mbi kryeqytetin Kiev dhe qytetet e tjera të vendit. Qytetarët ukrainas kanë filluar...

Lajmet e fundit