Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022

TAG

ukrainasit

“Po i djegin”, zyrtari ukrainas i shqetësuar: Rusët po përdorin fosfor ndaj civilëve

Nënkryetari i Policisë Kombëtare të Kievit, Oleksiy Biloshitsky, përmes një postimi në “Facebook”, ka ngritur shqetësimin se rusët po përdorin “fosfor” ndaj civilëve.  “Një tjetër...

Qeveria e bën fakt: Ukrainasit qëndrojnë në Shqipëri 1 vit pa leje! Të dytët pas amerikanëve

Këshilli i Ministrave ka miratuar në mbledhjen e sotme, 18 mars, një vendim që i hap rrugë qëndrimit të gjithë shtetasve të Ukrainës që...

Forcat ruse rrethojnë Kievin, ukrainasit i frikësohen një sulmi në shkallë të gjerë

Forcat ruse po i afrohen kryeqytetit të Ukrainës, Kievit, dhe po shtojnë sulmet ndaj qyteteve të tjera kyçe, në ditën e 17-të të pushtimit...

Lajmet e fundit