Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022

TAG

ukrainas

Rusët shkatërrojnë arsenalin e madh të armëve ukrainase, Kremlini bën bilancin e ushtarëve të vrarë, publikon shifrat

Ministria e mbrojtjes e Rusisë thotë se raketat e saj kanë shkatërruar një arsenal të madh të armëve të ushtrisë ukrainase në Kryvyi Rih,...

VIDEO/ Momenti kur ukrainasit vrasin ushtarët rusë të kapur rob

Një video me pamje të rënda po qarkullon në mediat e huaja, ku tregojnë sesi forcat ukainase kanë qëlluar dhe vrarë ushtarë rusë të...

Elbasani hap dyert për 10 sportistë elitarë ukrainas, Gjiknuri: Shqipëria ka një traditë të mirë në mikpritje

Elbasani është bërë qyteti i parë në vend që mirëpret sportistët ukrainas që janë larguar nga lufta. Dhjetë sportistë të ekipit olimpik ukrainas  tashmë janë...

Familja mbretërore belge hap dyert, do të strehojë në pronat mbretërorë ukrainasit

Tre familje ukrainase do të priten nga Royal Trust, një ent që administron asetet e familjes mbretërore belge. Mbreti Phillip dhe Mbretëresha Matilda e Belgjikës...

Në kërkim nga Gjermania për drogë, 32 vjeçari tenton të futet në Rinas si ukrainas

Një 32 vjeçar nga Gjermania është ekstraduar në kushtet e flagrancës nga Policia Kufitare në Rinas, pasi kishte falsifikuar identitetin dhe në vendin tonë...

Ukraniasit rrëzojnë avionin, piloti rus i përgjakur nxjerr nga xhepi kordinatat ku do bombardonte, ushtarët: Do e mbajmë ta çojmë në Hagë (VIDEO –...

Komanda operacionale e veriut në Ukraninë ka rrëzuar një avion rus, ku një prej pilotëve u vra, dhe një tjetër është kapur I gjallë. Si...

Mbi 20 ukrainas vijnë në Shqipëri për t’i shpëtuar sulmeve ruse

Mbi 20 shtetas ukrainas janë futur në Shqipëri nëpërmjet Qafë Thanës, për t’i shpëtuar luftës në vendin e tyre. Burime për media bëjnë me dije...

“Vijon mbështetja për popullin Ukrainas”, Soreca: Janë siguruar 90 milionë euro fonde humanitare për të ndihmuar civilët me ushqim

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca thotë se vijon mbështetja për popullin e Ukrainës, që prej 5 ditësh ndodhet në luftë me Ukrainën. Me...

Dëshmor për atdheun, ushtari ukrainas hedh në erë veten për të shembur urën që mos kalojnë tanket ruse

Në një luftë ka viktima, por ka edhe të vetëflijuar për të ndihmuar atdheun që të jetë i liri. Kështu është rasti edhe një ushtari...

U fut për t’u larë, mbytet pushuesi ukrainas në plazhin e Golemit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin e Gomlemit, ku është mbytur një pushues. Bëhet me dije se  mbytur një pushiesi nga ukraina shtetasi...

Lajmet e fundit