Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022

TAG

ukarine

Përdori rrugë të re detare, anija me misër ukrainas mbërrin në Spanjë

Një anije që transportonte 18,000 tonë misër ukrainas mbërriti mëngjesin e kësaj të hëne në një port në veriperëndim të Spanjës. Anija e mallrave Alppila,...

Vritet një gazetar francez nga bombardimet ruse në Severodonetsk

Një gazetar francez është vrarë duke raportuar në Severodonetsk, teksa një makinë me civilë të evakuuar u sulmua nga forcat ruse. Lajmi është konfirmuar nga...

Trupat e 200 personave gjenden në rrënojat e Mariupolit

Trupat e 200 personave janë gjetur në rrënojat e një ndërtese të lartë në qytetin e kontrolluar nga Rusia të Mariupol në Ukrainë. Lajmi...

Kryeministri polak: Rusia po synon të marrë një të tretën e territorit të Ukrainës shumë shpejt

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki deklaroi se ai beson që trupat ruse "shumë shpejt" do të synojnë të pushtojnë një të tretën e tokës në...

Kievi VRET një nga negociatorët ukrainas: SPIUNONTE informacionet në Rusi

Negociatori Denys Kireev u vra gjatë një tentative arrestimi. Shërbimet sekrete ukrainase kanë vranë një nga negociatorët ukrainas me akuzën e tradhtisë. Media e...

VIDEO/ Situata e tensionuar në kufi, por shihni se çfarë bën ushtari ukrainas

Në një kohë kur bota vlon nga situata e tensionuar mes Rusisë dhe Ukrainës, një ushtar ka zgjedhur që të tërheqë vëmendje me gjesti...

Lajmet e fundit