Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

uji

“Ujësjellësi Oblika 1 jashtë funksionit”, Bashkia Shkodër bën bilancin, ja si paraqitet situata

Bashkia e Shkodrës ka bërë bilancin lidhur me dëmet e shkaktuara nga moti i keq. Bèhet me dije se 15 banesa janë ende nën ujë...

IKSHPK apelon qytetarët të jenë të kujdesshëm me ujin e pijshëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), rekomandoi qytetarët që të vlojnë ujin para se ta konsumojnë ose të shfrytëzojnë burime të sigurta...

Shifra optimiste nga Shkodra, bie niveli i ujit dhe hapen rrugët, Bashkia thotë se s’ka më asnjë shtëpi të përmbytur

Uji që përmbyti Shkodrën prej tre ditësh ka nisur të tërhiqet. Shifrat e fundit të përditësuara nga Bashkia e Shkodrës tregojnë se niveli i...

“Jemi rrahur nga policia”, banorët e fshatit Lumas në Kuçovë protestojnë për të mbrojtur burimin

Banorët e Lumasit në Kuçovë janë ngritur në protestë në mbrojtje të burimit të ujit. Ata pretendojnë se janë rrahur nga policia gjatë protestës. Firma...

Masakër mjedisore në Sarandë, HEC i than lumin Kalasë, fermerët e dëshpëruar: Po shkatërrohet çdo gjë

Një masakër mjedisore po ndodh në luginën e lumit Kalasë, Sarandë, ku si pasojë e ndërprerjes së ujit i cili shfrytëzohet nga HEC Sasaj,...

“I bie tavolinës duke aktruar para kryebashkiakëve”, Kryemadhi thirrje Ramës: Pse çmimi i ujit është rritur? Trego pse janë rritur taksat vendore…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me kryebashkiakët. Kryemadhi shkruan me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Edi Rama me superlativa për Marrëveshjen e Ujësjellësave: Një nga momentet më të rëndësishme të PS, uji do jetë nafta e shekullit

Kryeministri Edi Rama ka folur me superlativa teksa ka marrë pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes për krijimin e shoqërive të reja të Ujësjellësave në...

Jo më depozita në pallate, ujë 24 orë në çezma deri në 2030

Nga Fatos Çoçoli Mbi 30 vjet dhe thuajse gjysmat e viteve kanë shkuar me hartime strategjish për reformën e ujit. Asnjëra prej tyre nuk është...

Çmimet stratosferike gjatë sezonit turistik, Bes Kallaku: Uji shitet aq shtrenjtë si me qenë i shenjtë

Aktori Bes Kallaku ka folur mbi atë që  ndodh gjatë sezonit veror në vendin tonë. Ai u ndal te të gjitha problematikat me të...

Kryebashkiaku i Mariupolit ngre alarmin: Kolera mund të vrasë qindra njerëz, trupat e pajetë po helmojnë ujin në qytet

Kryetari i bashkisë së Mariupolit, Vadym Boychenko ka bërë të ditur se kolera dhe sëmundje të tjera vdekjeprurëse, mund të vrasin mijëra njerëz në...

Lajmet e fundit