Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

uji i pijshem

Akuzat e Metës për ujin e pijshëm në Tiranë, reagon UKT: Vendimi për një çështje të ngritur 5 vite më parë, UKT nuk drejtohet...

Ujësjellës Kanalizime Tiranë siguron qytetarët se zbaton standartin kombëtar të cilësisë së ujit të pijshëm dhe rekomandimet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Përmes një deklarate...

E rëndë në Bulqizë, helmohen 30 persona nga uji i pijshëm

Janë helmuar ditën e sotme 30 persona në Bulqizë. Mësohet se këto persona janë dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të...

“Uji i pijshëm në këtë qytet me sasi të mëdha plumbi dhe zhive”, denoncimi

Një qytetar nga Elbasani denoncon te ish kryeministri Sali Berisha gjendjen e ujit të pijshëm këtë qytet. Sipas tij uji ka...

Aksioni për ujin: Ministria e Energjitikës publikon shifrat e 4 muajve (Ja sa është arkëtimi i borxhit)

Pas aksionit të ndërmarrë nga Ministria e Energjitikës për luftën ndaj informalitetit në sektorin e ujit, janë bërë të ditura dhe shifrat e arritura...

Uji i pijshëm, Rama paralajmëron nga Fieri: S’ka më tolerime për bizneset, punonjësit e shtetit të sjellin faturën

Kryeministri Edi Rama ka paralajëmruar sot nga qyteti i Fierit se nga data 1 shkurt do të nisë reforma për ujin e pijshëm që...

Reforma e ujit, Rama publikon punimet në Fier: Situata do ndryshojë

Kryeministri Edi Rama shprehet se situata e furnizimit me ujë të pijshëm do ndryshojë ndjeshëm në të gjthë Shqipërinë. Rama ka...

Alarmante në Laç, uji i pijshëm po helmon banorët

Mjekët në urgjencën e Kurbinit ngrenë alarmin, pasi prej së premtes së kaluar janë shtuar pacientët që paraqiten në spital me simptoma të helmimit....

Ju bezdis klori në ujë? Kjo është zgjidhja efikase që ju ndihmon ta largoni

Uji në ditët e sotme është kthyer në një pasuri tejet të ccmuar, aq sa një raport i administratës amerikane thoshte se luftërat e...

Zbulohet raporti: Thatësira, si pritet të përkeqësojë cilësinë e ujit të pijshëm në Shqipëri

Ndryshimet klimatike, sidomos ngrohja globale do të ndikojnë negativisht në cilësinë e ujit në Shqipëri, ku rreziku më i madh është për ujin e...

Ish kryeministri Meksi: Çmimi i ujit të jetë i njëjtë në gjithë Shqipërinë dhe të caktohet nga një Autoritet i veçantë

Ish kryeministri Aleksandër Meksi është përfshirë në debatin e fundit lidhur me rritjen e çmimit të ujit në Tiranë. Meski thotë se çmimi i...

Lajmet e fundit