Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

ujesjellesi

7 vjet pa ujë por rezultojnë debitorë, fshati në gjyq me Ujësjellësin që kërkon t’u sekuestrojë sendet me vlerë

Emisioni BOOM udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt fshatit Shalës të Elbasanit. 15 familje në këtë fshat denoncuan penalizimin me pa të drejtë nga Ujësjellësi....

Bashkia e Tiranës: 10 këshilla si të kurseni ujin këto ditë të nxehta

Shqipëria, ashtu sikurse edhe vendet e tjera të Europës, është përfshirë nga një valë e të nxehtit dhe nga thatësira e zgjatur, çka ka...

“Të mos e shpërdorojmë”, thirrja e UKT në Ditën Ndërkombëtare të Ujit

Prej 20 viteve e gjithë bota i ka rënë kambanës së alarmit për rrezikun e shpërdorimit të një prej të mirave më të mëdha...

Një gabim i firmës private lë pa energji elektrike 30 fshatra në Tiranë

Një tjetër subjekt privat ka dëmtuar sot rreth orës 09.00 kabllin 35kV i linjës L30-1 Kinostudio-Lanabregas. Demtimi i kabllit ndodhi nga...

Diskutime mbi rritjen e çmimit të ujit dhe borxhit të akumuluar, Dervishaj: Do firmosen kontrata me ujësjellësat

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Enti Rregullator i Ujit, ku u paraqit raporti i...

Do shitet edhe ujësjellësi, Bashkisë së Tiranës i mbërrijnë ofertat

Ujësjellësi i Tiranës po shkon drejt shitjes. Muajt e fundit janë ofruar disa kompani të huaja mes tyre dhe një kineze për të blerë...

Ujësjellësi antik rrezikon të shembet (Video)

Edhe pse jo e njohur sa ç’duhet Gurra e Domgjonit është një ndër monumentet e trashëgimisë historike dhe kulturore më me vlerë, jo vetëm...

Punimet në rrjet, Kombinati i Tiranës mbetet pa ujë deri ditën e nesërme

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka njoftuar për ndërprerje të furnizimit me ujë në zonën e Kombinatit. Sipas UKT, kjo ndërprerje vjen si pasojë...

Lajmet e fundit