Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
1kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
36 °
E premte, 1 Korrik, 2022

TAG

ujesjellesi

DETAJE TË REJA/ Sherri në Bashkinë e Vlorës, zbulohen 3 tenderat që ka firmosur ish-drejtori Leskaj: 400 mijë euro për sahatet e ujit

Detaje të reja janë zbuluar nga sherri i ndodhur ditën e sotme në Bashkinë e Vlorës, ku u shoqëruan në polici ish-drejtori i Ujësjellësit...

SPAK nis hetimet për biznesmenin Pëllumb Salillari, ish-ministrin Blendi Klosi dhe kryebashkiakun socialist: Akuzohen për “Shpërdorim detyre”

Prokruoria Speciale SPAK, nis hetimet për biznesmenin Pëllumb Salillari, ish-ministrin e Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi dhe kryebashkiakun socialist të Kuçovës Kreshnik Hajdari. Dy...

Në Shijak “vuajnë” për specialiste ujrash, këngëtarja Zajmina Vasjari emërohet punonjëse e “Kategorisë së Parë”

Këngëtarja e njohur për  publikun shqiptar, Zajmina Vasjari, është emëruar në një post të rëndësishëm në sektorin publik. Një dokument i publikuar në rrjetet...

Rama paralajmëron: Ujësjellësat, kope thithlopash që fryhen me borxhe në kurriz të shqiptarëve! Të kthehen në kompani aksionere

Kryeministri Edi Rama paralajmëron reformën e ujit duke propozuar bashkimin e ndërmarrjeve të ujësjellësit në kompani aksionere që sipas tij do të kthehet në...

Nis brenda 2020 investimi për ndërtimin e ujësjellësit për 4900 banorët e Velabishtit, Starovës, Remanicës dhe Veterrikut në Berat

Bashkia Berat ka adresuar pranë AKUM nevojën emergjente për ndërtimin e  infrastrukturës së ujësjellësit në Velabisht, Starovë, Remanicë dhe Veterrik të Beratit. ...

Rikonstruktohet linja që furnizon me ujë QSUT

Bashkia e Tiranës ka punuar me intensitet në territorin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” për të rikonstruktuar linjat e ujësjellësit dhe për t’i...

7 vjet pa ujë por rezultojnë debitorë, fshati në gjyq me Ujësjellësin që kërkon t’u sekuestrojë sendet me vlerë

Emisioni BOOM udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt fshatit Shalës të Elbasanit. 15 familje në këtë fshat denoncuan penalizimin me pa të drejtë nga Ujësjellësi....

Lajmet e fundit