Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

ujesjelles

Balluku nxjerr shifrat: Mallakastra kampione e të punësuarve që marrin rrogën “kot”

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kryetarët e bashkive në qarkun e Fierit, ku u diskutua për...

Tirana me ujësjellës të ri/ Selitës, Shën Mërisë dhe Bovillës i shtohet edhe burimi i Gurit të Bardhë

Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizime të Tiranës është duke punuar për rehabilitimin dhe përmirësimin e sistemit të furnizimit me ujë të qytetarëve të Tiranës. Për këtë...

I preu lidhjen e paligjshme, goditet drejtori i Ujësjellësit në Fushë-Arrëz

Drejtori i Ujësjellësit të Fushë Arrëzit, Anduel Gjinaj është dhunuar ditën nga një person me inicialet M.Q. Gjinaj thotë se autori e ka dhunuar për...

Rama paralajmëron: Ujësjellësat, kope thithlopash që fryhen me borxhe në kurriz të shqiptarëve! Të kthehen në kompani aksionere

Kryeministri Edi Rama paralajmëron reformën e ujit duke propozuar bashkimin e ndërmarrjeve të ujësjellësit në kompani aksionere që sipas tij do të kthehet në...

Balluku inspekton punimet për ujësjellësin e ri të Patosit: Shqipëria, është kthyer në një kantier të madh për ndërtimin dhe rikonstruksionin e ujësjellësve

Në bashkinë e Patosit ka nisur puna për ndërtimin e ujësjellësit të ri, prej të cilit do të përfitojnë furnizim të pandërprerë me ujë...

Merrte ujë nga tubacionet e shtetit, e shiste nëpër lagje, pranga shoferit të ujësjellësit në Durrës

Një rrogë e merrte në shtet, por për të punuar, punonte privat. Kështu ka ndodhur me 50 vjeçarin nga Durrësi me...

Dy lagje në kryeqytet me rrjet të ri ujësjellësi, ja për kë bëhet fjalë

Banorët e dy rrugëve në kryeqytet nuk do të kenë më probleme me furnizimin me ujë. Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizimeve ka...

Inspektim rrufe në Agjencinë Kombëtare të Ujësjellës Kanalizimeve, kallëzohen 3 ish zyrtarë (EMRAT)

Një inspektim rrufe në Agjenicinë Kombëtare të Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë , njerr shkeljet e kryera nga 3 ish zyrtarë. Auditimi në Agjenicinë...

Bashkia e Tiranës marrëveshje me agjencinë e ujësjellës-kanalizimeve për përmirësimin e sistemit

Bashkia e Tiranës është institucioni i parë vendor që nënshkruan marrëveshje me Agjencinë Kombëtare të Ujësjellës-Kanalizimeve për të rritur cilësinë e shërbimet ndaj qytetarëve....

Lajmet e fundit