Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
3.1kmh
0 %
Mar
32 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Uinston Çërçill

Njihuni me Uinston Çërçill, kryeministrin britanik që refuzoi të dorëzohej tek Gjermanët dhe frymëzoi Evropën të fitonte luftën me Nazizmin

Në orën 3 p.m të datës 8 maj 1945, Uinston Çërçill mbajti fjalimin e konsideruar ‘brilant”, ndër më të mirët e tij, të fitores...

Lajmet e fundit