Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

UGSH

Humbi betejën me Covid-19, UGSH mesazh për gazetaren Anila Dushi: Humbëm kolegen e nderuar, reporteren dhe pedagogen e mirë

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetares shkodrane Anila Dushi, e cila mëngjesin e sotëm mbylli sytë...

Vdekja e Fatos BAXHAKUT, Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ‘ngre në qiell’ ikonën e medias (MESAZHI)

Fatos Baxhaku është autor ose bashkëautor shumë cikleve me telereportazhe të cilat u bënë të shumëndjekura dhe popullore ai: "Tunel" (Vizion Plus), "Rrugëtim"...

Dhuna ndaj gazetarit në Dibër, reagon UGSH: Vlerësojmë ndjesën e policisë

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë reagon lidhur me dhunimin nga policia të gazetarit Enver Doçi në Dibër, teksa po filmonte një aksion të forcave speciale...

UGSH në Fier nderon arvanitasin e madh Aristidh Kola

Në aktivitetin e zhvilluar sot paradite në mjediset e Muzeut Historik të qytetit të Fierit nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, u mblodhen autoritete vendore,...

Biznesmeni kërcënoi gazetarët brenda sallës së gjyqit, reagon UGSH: Asgjë nuk na kthen pas (VIDEO)

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar pasi dy vlonjatët Romarjo Alliraj dhe biznesmeni Arben Veliko kërcënuan gazetarët brenda sallës së gjyqit. ...

DOSJA 339/ Urdhri i Krimeve të Rënda, reagon UGSH: Po kërcënoni lirinë e medias, gazetarët shqiptarë nuk do të ndalen (E PLOTË)

Publikimi i përgjimeve nga dosja 339, fillimisht nga gazeta gjermane Bild, e më pas në median shqiptare, trazoi dje ujërat e politikës. ...

Ngjarjet në Bularat, reagon UGSH: Dënojmë thirrjet ekstremiste dhe pengimin e punës së gazetarëve

Reagon Unioni i Gazetarëve Shqiptarë për ngjarjen e sotme në Bularat. Unioni dënon thirrjet  ekstremiste te qytetarëve grekë dhe pengimin e gazetarëve shqiptarë për...

Lajmet e fundit