Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

ugande

TRAGJIKE/ Po luanin futboll, rrufeja vret 10 fëmijë dhe plagos 3 të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Arua, qytet në veri-perëndim të Ugandës, ku 10 fëmijë u vranë nga rrufeja dhe 3 të tjerë...

Vritet Rafiki, ‘mbreti’ i gorillave malore në Ugandë, autorët rrezikojnë burgim të përjetshëm ose gjobë miliona dollarë

Rafiki, një nga gorillat malore të Ugandës është vrarë nga 4 persona, të cilët janë arrestuar, raporton Correiere.it. Gorilla 25 vjeçare...

U kovertua në të krishtere, babai mysliman i vë flakën të bijës

Vendimi për t'u konvertuar nga myslimane në të krishtere i ka kushtuar rëndë një 24 vjeçare në Ugandë. Kur ka marrë...

Shqipëria ka furnizuar Afrikën me 10 mijë kallashnikov, 1 milion fishekë! Britania po heton: Shkuan në Ugandë dhe Sudanin e Jugut

Britania e Madhe ka përfshirë prokurorinë shqiptare në një sërë veprimesh hetimore sa i takon një dosjeje për trafik armësh, të hapur nga zyra...

Lajmet e fundit