Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

uganda

Shqipëria si Uganda, Zimbabve dhe Kamboxhia, Mbretëria e Bashkuar e rendit mes 21 vendeve me rrezik të lartë të pastrimit të parave

Mbretëria e Bashkuar e ka renditur Shqipërinë mes 21 vendeve me rrezik të lartë të pastrimit të parave.Shqipëria gjendet me shumë vendeve afrikane të...

‘Qendroni në shtëpi’, presidenti 75-vjeçar poston videon duke bërë ushtrime gjimnastike

Presidenti i Uganda-s, Yoweri Museveni, ka shpërndarë një video duke vrapuar në zyrën e tij, për të inkurajuar qytetarët që të bëjnë ushtrime në...

Shqipëria ka furnizuar Afrikën me 10 mijë kallashnikov, 1 milion fishekë! Britania po heton: Shkuan në Ugandë dhe Sudanin e Jugut

Britania e Madhe ka përfshirë prokurorinë shqiptare në një sërë veprimesh hetimore sa i takon një dosjeje për trafik armësh, të hapur nga zyra...

Autobuzi përplaset me traktorin, vdesin 22 pasagjerë

Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në jug të Ugandës, ku një autobus u përplas me një traktor duke lënë të...

Bota e egër në ALARM: Fshatarët masakrojnë 11 speciet drejt zhdukjes

Një lajm i frikshëm ka vendosur në alarm autoritetet ndërkombëtare që merren me speciet në zhdukje, pasi 11 luanë të një lloji të veçantë...

Lajmet e fundit