Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022

TAG

Uells

EURO 2020/ Danimarka shkatërron Uellsin dhe “fluturon” drejt çerekfinaleve (VIDEO)

Danimarka ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Uellsit dhe ka siguruar biletën për në çerekfinale, ku do të ndeshet me fituesin e...

EURO 2020/ Italisë i mjafton 1 gol për ta mbyllur e para në grup, kualifikohet edhe Uellsi, Shaqiri mban Zvicrën me shpresë

Italisë i ka mjaftuar vetëm një gol për të marrë fitoren ndaj Uellsit dhe për ta mbyllur grupin A me pikë të plota. Ka...

EURO 2020/ Përfundojnë pjesët e para, Zvicra i shënon dy gola Turqisë, Italia i falet talentit të Atalantës

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e grupit A në Kampionatin Europian, Itali-Uells dhe Zvicër-Turqi.Zviceranët kanë shënuar dy herë në pjesën e...

Euro2020/ Italia bën detyrën dhe fiton pastër, Zvicra e shqiptarëve shumë e dobët, zhgënjen Turqia përballë Uellsit të Gareth Bale

Kanë përfunduar dhe sfidat e sotme që luhen në kuadër të kompetiocnit Euro2020. Në orën 15:00 është luajtur ndeshje Finland-Rusi e cila përfundoi me...

Uells – Shqipëri si një ninullë, ndeshje pa gola dhe me pak raste e kombëtares tonë

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 ndeshja miqësore mes Uellsit dhe Shqipërisë, e luajtur në Kardif.Një ndeshje që ka dhuruar pak emocione, pasi të dy...

Publikohen shifrat e Britanisë: Vijon të vdesin qindra qytetarë si pasojë e covid-19

Britania ka raportuar sot 473 viktima si pasojë e infektimit me koronavirus, duke përfshirë të vdekurit në spitale, shifër që e çon në 26.570...

Covid-19: Publikohen shifrat e fundit nga Britania, numri i viktimave sërish i lartë

Anglia, Skocia dhe Uellsi kanë njoftuar 601 viktima të tjera nga koronavirusi, duke e çuar në 22.279 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në Britani...

Britania e ka kaluar pikun e pandemisë, numri i viktimave ulet ndjeshëm (SHIFRAT E PLOTA)

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar sot 350 viktima (329 Angli, 13 Skoci, 8 Uells) si pasojë e koronavirusit, shifra më e ulët që nga...

Një tjetër ditë e ZEZË për Britaninë: Raportohen qindra të vdekur në 24 orë nga covid-19 (SHIFRAT E PLOTA)

Një tjetër ditë e errët shënohet për Mbretërinë e Bashkuar, teksa në 24 orët e fundit ka raportuar 763 viktima, duke e çuar në...

Lajm i mirë, Britania shënon rënie të ndjeshme të viktimave nga koronavirusi: Dy herë më pak se pardje

Britania nuk është më në ato shifra që ishte para një jave, ku numri i viktimave si pasojë e infektimit me koronavirus i afrohej...

Lajmet e fundit