Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

udhetime

“Një vend romantik, me natyrë të egër dhe magjepsës”, faqa e udhëtimeve në Spanjë promovon bukuritë e Alpeve të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka postuar faqen e njohur të udhëtimeve në Spanjë, e cila u bën thirrje turistëve që të vizitojnë Shqipërinë. Në faqe thuhet...

Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët që duan të udhëtojnë në Turqi: Hiqen të gjitha kufizimet!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Turqia ka hequr të gjitha masat lidhur me Covid-19. Në njoftim thuhet se duke filluar nga...

Kosova i vendos sanksione të reja Rusisë dhe Bjellorusisë, Bislimi: Ngrirje asetesh, ndalim i udhëtimeve dhe qymyrit

Kosova i është bashkuar sanksioneve të reja të Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkuara kundër Rusisë dhe Bjellorusisë. Zv/kryeministri Besnik Bislimi, njoftoi se sanksionet kanë...

Doni të udhëtoni drejt Greqisë? MEPJ bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që duan të shkojnë drejt vendit fqinj

Qeveria greke ka vendosur që të heqë të gjitha dokumentet specifike, lidhur me Covid për të gjithë shtetasit shqiptarë që duan të udhëtojnë drejt...

“S’i ndahem Kukësit”, Edi Rama jep premtimin: Do sigurojmë udhëtim me tarifa simbolike edhe për “London Boys”

Sot është ulur për herë të parë në aeroportin e Kukësit një avion i WizzAir. Kryeministri Edi Rama ka treguar se pas shumë analizash...

Shqipëria sërish në listën e kuqe për shkak të Covid-19, ndryshojnë rregullat për të udhëtuar drejt Gjermanisë, ja çfarë duhet të keni me vete

Ambasada gjermane në Shqipëri ka bërë me dije se vendi ynë duke filluar që nga 16 janari do të futet sërish në listën e...

S’ka më udhëtime të gjata, urdhëri i ri talebanëve kufizon lëvizjen e grave afgane

Talibanët kanë vendosur se grave afgane që kërkojnë të udhëtojnë në distanca të gjata me rrugë duhet t'u ofrohet transport vetëm nëse shoqërohen nga...

Festime brenda apo jashtë vendit, ja çfarë kanë zgjedhur shqiptarët për festat e fundvitit: Korça nuk ka më vende

Kush nuk i do udhëtimet? Në prag festash, ato bëhen zgjedhja ideale për të kaluar disa ditë me miqtë, familjarët apo partnerin. Alternativat turistike...

Të “arratisesh” në pandemi, shqiptarët do ikin jashtë për festat e fundvitit

Kush nuk i do udhëtimet? Në prag festash, ato bëhen zgjedhja ideale për të kaluar disa ditë me miqtë, familjarët apo partnerin. Alternativat turistike...

Të huajt shpenzuan 1.5 miliardë euro për 9-mujorin, shqiptarët të “kursyer” në daljet jashtë, përmirësohet ndjeshëm bilanci

Turizmi është gjallëruar ndjeshëm gjatë 9 muajve të këtij viti, duke iu afruar edhe niveleve të parakrizës, për shkak të ecurisë së mirë në...

Lajmet e fundit