Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022

TAG

udhetim

Për herë të parë që nga nisja e luftës, Vladimir Putin do të udhëtojë jashtë vendit

Presidenti rus Vladimir Putin do të vizitojë dy shtete të vogla ish-sovjetike në Azinë Qendrore këtë javë. Mediat e huaja shkruajnë se ky do të...

DASH heq Shqipërinë nga “lista e zezë”, nga “mos udhëtoni” bëhet “rimendojeni edhe njëherë”

Departamenti Amerikan i Shtetit ka hequr Shqipërinë nga “lista e zezë” sa i përket udhëtimeve në vendin tonë për shkak të Covid-19. Në njoftimin e...

Anulohet udhëtimi nga Durrësi drejt Ankonës, shkak një avari në tragetin “Claudia”

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar qytetarët se udhëtimi me target drejt Ankonës është anuluar. Bëhet me dije se shkak për anulimin e udhëtimit mbrëmjen e...

Pak ditë para udhëtimit në SHBA, Rama sot niset drejt Italisë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Italisë. Mësohet se Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në vendin fqinj, ndërsa ende nuk...

Doni të udhëtoni drejt Zvicrës? Ndryshojnë rregullat për këtë kategori, ja çfarë duhet të dini

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar se duke filluar nga data 22 Janar, qytetarët që udhëtojnë drejt Zvicrës dhe që janë...

Ishte nisur në udhëtim me të fejuarin, zhduket në mënyrë misterioze vlogerja 22- vjeçare, partneri s’pranon të flasë (FOTO)

Një vlogere amerikane 22 vjeç është zhdukur gjatë një udhëtimi me të fejuarin e saj. Çifti kishte dokumentuar udhëtimin e tyre në mediat sociale përmes...

Ambasada Gjermane në Tiranë: Mund të udhëtojnë personat me arsye të rëndësishme dhe ata me vaksinim të plotë

Ambasada gjermane në Tiranë njofton se Qeveria Federale ka riaktivizuar kufizimet e hyrjeve në Gjermani për personat rezidentë në Shqipëri. Në njoftim thuhet se kufiri...

Nga vaksinimi te karantina, TIA njoftim të rëndësishëm: Tre kushtet për udhëtarët që duan të hyjnë në aeroportin “Nënë Tereza”

Aeroporti “Nënë Tereza” ka publikuar masat që duhet të kenë parasysh udhëtarët që dëshirojnë të mbërrijnë në Shqipëri përmes Rinasit. TIA u bën me dije...

Biznesmeni nga Kosova kalon me motor në shtegun Valbonë-Theth, thotë se e kërcënuan me jetë: Pronari i kafes na doli para, na shau e...

Burim Piraj, biznesmen shqiptar nga Kosova, thotë se gjatë një udhëtimi me motor që ka bërë dy ditë më parë në veri të vendit...

TIA jep njoftimin e rëndësishëm për udhëtarët shqiptarë: Nëse keni destinacion Spanjën, mos harroni këto rregulla

Tirana International Airport ka dhënë sot njoftimin për të gjithë udhëtarët shqiptarë që kanë si destinacion Spanjën, ku bëhet me dije se për shkak...

Lajmet e fundit