Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

UCK

FAKTET/ Gjykata në Serbi nuk është informuar për varrezën masive afër Rashkës

Gjykatës së Lartë në Beograd nuk i është dorëzuar njoftimi për gjetjen e mbetjeve mortore më 16 nëntor në afërsi të Rashkës në Serbi,...

Djegia e banerit të UÇK-së, reagon Rama: Mjeranët që djegin flamujt thjesht forcojnë kujtesën e njerëzve për emrin e lirisë

Ditën e sotme një baner me mbishkrimin “Liria ka emër” është djegur në Graçanicë. Për këtë ka reaguar edhe kryeministri Edi...

‘Politikën shqiptare e kanë blerë sllavët’, analisti i njohur: Vota PRO në Këshillin e Europës është shkelje e Kushtetutës, i hapi rrugën kundërshtarit…

Analisti i njohur Frrok Çupi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Open”, ku ka deklaruar se në këto 30 vite demokraci politika...

Zbulohet intervista e vitit 2013, ish drejtuesi i UÇK akuza Lulzim Bashës: Bashkë me Malltezin punonin në zyrën e drejtuar nga Beogradi, mblodhën ‘fakte’...

Ditët e fundit, ish drejtues të UÇK po përballen me akuza për krime lufte në Gjykatën Speciale të Hagës.   Kjo histori...

PREKËSE/ ‘Fëmijë të prerë në fyt, gra të djegura!’ Ish-ushtari i UÇK-së rrëfen tmerrin, si e përjetoi vdekjen e shokut (VIDEO)

Ish-ushtari i UÇK-së, Ilir Morina ka rrëfyer tmerrin që ka parë me sy gjatë luftës së Kosovës. Me lot në sy...

BBC konfirmon kasetën e masakrës së Krushës/ Basha tha që nuk e njeh, flet Milaim Bellanica, personi që filmoi ngjarjen e rëndë: Basha erdhi...

Një artikull i BBC në 4 prill të vitit 1999 vërteton ekzistencën e filmimeve të masakrës në Krushë tëbMadhe nga ushtria serbe. ...

Akuzat për hetimin e UÇK, Basha: Unë jam nip Kosove, gjyshi im iku nga Drenica gjatë masakrave serbe. S’kam patur interes të fshihja kasetën...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se gjatë periudhës së punës së tij në UMNIK në Kosovë, nuk ka hetuar asnjë krim të...

Ndalohet autobusi i mbushur me maska me logo të UÇK në Serbi, ja cili ishte destinacioni

Një autobus ku gjendeshin maska me logon e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ndalur sot nga anëtarë të Ministrisë së Brendshme të Serbisë në...

“Provë e pamerituar për ju”, TOPALLI preket nga fjala e KRASNIQIT në Hagë: Do e FITONI edhe këtë betejë të PADREJTË (Mesazhi i plotë)

Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi mbajti dje në Hagë një fjalim që preku dhe tronditi këdo që e dëgjoi, teksa u përball me akuzat...

E BUJSHME/ Gjykata e Hagës mund të lëshojë fletë-arresti edhe në Shqipëri, aktakuza përfshinte edhe 3 burgje të UÇK-së në vendin tonë

Ditën e djeshme Gjykata speciale në Hagë konfirmoi aktakuzat për ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, ish-kreun e PDK Kadri Veseli, Jakup Krasniqin dhe 8...

Lajmet e fundit