Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

UCK

“Lavdi përjetë KOMANDANTI Adem Jashari dhe Heronjtë e Kosovës”, Meta vlerëson pas vdekjes dy Dëshmorët e UÇK-së: Kosova është gjaku ynë, që nuk...

Në përvjetorin e 14-të të Pavarëisë së Kosovës presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me dekoratën e lartë “ Nderi i Kombit”, dy dëshmorët e...

Gjykimi në Hagë i ish-krerëve të UÇK, avokati i Thaçit: Gjyqi mund të zgjasë mbi 10 vite

Avokati i ish presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Dastid Pallaska ka folur në lidhje me akuzat ndaj ish krerëve të UÇK Hashim Thaçi, Kadri...

Dy ish-pjesëtarët e UÇK-së festojnë ditëlindjen në qeli, prej më shumë se 1 viti janë në pritje të gjykimit në Hagë

Salih Mustafa e Jakup Krasniqi ndodhen prej më shumë se 1 viti në dhomat e paraburgimit në Hagë për shkak të akuzave për krime...

Me xhaketën e UÇK-së mbi shpatulla, veprimi i Shaqirit pas ndeshjes “tërbon” mediat në Serbi: Skandal!

Xherdan Shaqiri është bërë lajm në mediat serbe. Sulmuesi shqiptar që luan për Zvicrën dha një intervistë mbrëmjen e djeshme pas fitores 2-0 ndaj...

PËR HERË TË PARË/ SOKOL BARAJ, homazh kryepolicit që firmosi vetë për kalimin e armëve drejt UÇK-së në 1998, e zbulon ish-ministri, zbardhet firma...

Ishte marsi i vitit 2017 kur u nda nga jeta në mënyrë të papritur njeriu që aq shumë i dha policisë shqiptare, demokracisë në...

Ish-komandati i UÇK gjykohet në Hagë, Salih Mustafa mohon akuzat për krime lufte

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa ka deklaruar sërish para trupit gjykues të Gjykatës Speciale se është i pafajshëm për akuzat që e ngarkojnë. Në...

Të akuzuar për krime lufte, sot seanca e radhës për Hashim Thaçin dhe ish krerët e tjerë të UÇK-së

Sot në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës për Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin dhe Jakup Krasniqin. Seanca do të mbahet në...

Qeveria e Kosovës ndërpret pensionet për veteranët e UÇK-së nga Shqipëria

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Shqipëria kanë një muaj që nuk marrin pension për kontributin e tyre në luftën për çlirimin e...

Në Hagë për krime lufte, ish-krerët e UÇK-së vizitohen nga familjarët, Gjykata Speciale jep detaje

Ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, si dhe ish-pjesëtarë tjerë të kësaj ushtrie, pas rreth tetë muajsh në paraburgim,...

“Krime kundër njerëzimit”, ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

Në Gjykatën Speciale sot do të mbahet senaca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK. Bëhet me dije se seanca do të fillojë rreth orës 14:30....

Lajmet e fundit