Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

UCK

Lezha dekoron ish komandantin e UÇK-së me titullin “nderi i qarkut”

Ish komandanti i UÇK-së dhe njëkohësisht politikani kosovar, Fatmir Limaj, ka marrë titullin Nderi i Qarkut të Lezhës. Limaj titullin e mori gjatë një...

Forcat Speciale maqedonase pozicionohen te “Kodra e Diellit”, rriten tensionet

Forcat Speciale të Policisë së Maqedonisë janë stacionuar para disa ditëve në “Kodrën e Diellit” në Tetovë respektivisht në hotel “Sllavija” njoftojnë për portalin...

“Gati të shpallim Republikën e Iliridës”, komunikata e “UÇK AKSH Tetovë”

Një grup i vetë qujatur “UÇK AKSH TETOVË” ka lëshuar nëj komunikatë për media duke paralajmëruar se janë gati për çlirimin e trojeve shqiptare...

Beogardi reagon për letrën e Saimir Tahirit: Shqipëria po ndërhyn në punët tona

Beogradi ka reaguar ndaj letrës që ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri i drejtori Interpolit, ku ndër të tjera kërkonte anulimin e flet...

Ismail Kadare: Ekstremizmi fetar bie ndesh me moralin shqiptar

Ismail Kadare, beson se shumica e kosovarëve janë kundër ekstremizmit fetar dhe se kjo dukuri nuk do të zhvendosë orientimin e shtetit më të...

Gjykata Speciale për luftën në Kosovë fillon punimet më 1 janar 2017

Holanda ka rafitikuar Marrëveshjen që të ofrojë selinë e Gjykatës Speciale për krimet e luftës nga pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. ...

Në momentin kur shqiptarët festojnë shenjtërimin e Nënë Terezës, Daçiç i Serbisë bën deklaratën fyese

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, është përpjekur të fyejë dhe të sulmojë shqiptarët kur ka deklaruar se shumë ekstremistë që...

Rrëfimi i ish-ushtarit britanik të UÇK-së: Si ma dogjën gruan shtatzënë dhe familjen e saj serbët që i ftova në dasmë

Ish-ushtari britanik i UÇK-së në luftën e Koshares, John Harrison, përmes një postimi në facebook, ka treguar se si serbët ia dogjën gruan 7...

“Kumanova”, njëri prej të akuzuarve: 4 pjesëtarë janë ekzekutuar pas dorëzimit

Kështu është shprehur i akuzuari Rufki Dogani, gjatë seancës gjyqësore për rastin e “Kumanovës”, ku pala mbrojtëse dhe të arrestuarit kishin fjalën hyrëse. Ai...

Lajmet e fundit

Standard

Telegraf

Gazeta Shqiptare

Dita