Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

UCK

Në Hagë për krime lufte, ish-krerët e UÇK-së vizitohen nga familjarët, Gjykata Speciale jep detaje

Ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, si dhe ish-pjesëtarë tjerë të kësaj ushtrie, pas rreth tetë muajsh në paraburgim,...

“Krime kundër njerëzimit”, ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

Në Gjykatën Speciale sot do të mbahet senaca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK. Bëhet me dije se seanca do të fillojë rreth orës 14:30....

1 ditë para ditëlindjes, ndërron jetë babai i politikanit dhe ish-komandatit të UÇK Kadri Veseli

Fazli Veseli, babai i politikanit kosovar dhe njëherësh ish-komandant i UÇK-së Kadri Veseli, ka ndërruar jetë. Lajmin e japin mediat kosovare dhe zyrtarë të...

Si në Hollywood, UÇK vendoset fisnike në majë të kodrës së Malishevës

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në shenjë nderimi për dëshmorët kanë vendosur termin “UÇK” me gërma të mëdha në fshatin Ngucat të Malishevës...

Zbulohet arsyeja pse Vuçiç kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka kërkuar hapjen e arkivave të guerilës kosovare. Këtë kërkesë Vuçiç e ka bërë gjatë takimit me kryeministrin e Kosovës,...

“S’janë bërë vetëm pjestarët e UÇK-së milionerë”, Haradinaj kritika qeverisë Kurti: Po dëmton themelet e shtetit tonë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme se nuk janë vetëm pjesëtarët e UCK’së që janë bërë...

Zhvillohet seanca e 5-të në Hagë, avokati i Thaçit dhe Veselit kritika të ashpra: Po i mbani në burg, ndërkohë që Prokuroria s’është gati

Ditën e sotme po zhvillohet seanca e 5-të në Hagë për ish-krerët e UÇK-së. Pierre Richard Prosper, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Albin Kurti kujton vëllanë e Ramush Haradinajt: 24 vite pa Luanin, studentin që u bë luftëtar me armën e vet dhe me armë për...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar sot vëllain e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, Luanin. Si sot 24 vite më parë, në datëlindjen e nënës...

Presidenca në Kosovë: NUK mund të garantojmë lirimin me kusht për Hashim Thaçin dhe ish-krerët e tjerë të UÇK

Këshilltari i presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina ka thënë se Republika e Kosovës s’mund të garantojë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të...

Kadri Vesseli viziton babain në spitalin e Mitrovicës, shoqërohet me thirrjet “UÇK-UÇK” (FOTO)

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli është duke qëndruar në Kosovë, pasi është liruar për vizitë nga Gjykata Speciale e Hagës. I shoqëruar...

Lajmet e fundit