Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

UBT

Abuzuan me tenderin mbi 10 milionë lekë, Apeli lë në burg 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës, të cilët akuzohen...

Abuzuan me tenderin mbi 10 milionë lekë, lihen në burg 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “arrest me burg” për 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës, të cilët akuzohen se kanë abuzuar me...

EMRAT / Arrestohet drejtori dhe tre punonjës të Universitetit Bujqësor, akuzohen për vjedhje me tenderin e plehrave kimike (NJOFTIMI I PROKURORISË)

Katër punonjës të Universitetit Bujqësor të Tiranës në Kamëz, përfshi edhe një drejtor, janë arrestuar nga policia pasi akuzohet se kanë kryer disa vepra...

Rama njofton marrëveshjen mes universitetit të Miçiganit dhe UBT: Hynë mik afganët që strehuam në Shqipëri

Gjatë vizitës së tij në SHBA, me ftesë të Hillary Clinton në shenjë falenderimi për strehimin e shtetasve afganë, Rama ka vizituar edhe universitetin...

Nis puna për konviktet e reja të studentëve të UBT, kushte komode për 2200 studentë

Rindërtimi nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit nuk përfshin vetëm shtëpi e shkolla të reja, por edhe konviktet e studentëve të Universitetit Bujqësor të...

URDHRI I RI/ Pedagogët duhet të paraqesin një agjendë personale javore, përndryshe… NUK PAGUHEN

Një urdhër i ri i nxjerrë nga senati i Universitetit Bujqësor të Tiranës ka frustruar pedagogët e këtij universiteti.   Ky...

‘Triumf i arsyes’,  Veliaj përshëndet vendimin e UBT për ndërtimin e shkollës në Kodër-Kamëz

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka përshëndetur vendimin e Universitetit Bujqësor të Tiranës për ndërtimin e shkollës së re në Kodër Kamëz. Kryetari i Bashkisë...

Tërhiqet Jamarbër Malltezi, hapet rruga për shkollën “Nënë Tereza” në Kodër-Kamëz

Pas peticionit dhe protestës së banorëve në Kodër-Kamëz, që kërkonin lejimin e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e shkollës së re “Nënë Tereza”, sot...

Rama krah Veliajt: Shkolla ‘Nënë Tereza’ do bëhet. Për UBT Kemi bërë më shumë se ç’është bërë në 30 vjet bashkë

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Edi Rama për ndërtimin e  shkollës së integruar “Nënë Tereza në Kodër Kamëz. Gjatë...

Fiks Fare/ Tenderi i UBT-së, fitoi firma që ofroi 100 mln më shumë se oferta më e ulët

"Fiks Fare" denoncoi mbrëmjen e së mërkurës tentativat e një grupi të vogël pedagogësh dhe studentësh të Universitetit Bujqësor të Tiranës për të penguar...


Lajmet e fundit