Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Uashingtoni

Presidenti Zelensky refuzon kërkesën e SHBA, nuk pranon të evakuohet nga Ukraina: Lufta është këtu, më duhen armë!

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka refuzuar ofertën e Uashingtonit zyrtar për të ndihmuar në evakuimin e tij nga Ukraina, citojnë mediat amerikane. Sipas këtyre...

Avokat Ngjela jep ALARMIN: Uashingtoni ka identifikuar 20 mld $ para korrupsioni, kush janë zyrtarët shqiptarë që i kanë vjedhur në 25 vite

Avokati i njohur Spartak Ngjela thotë se në 25 vite kryeministrat, ministrat dhe kryebashkiakët shqiptarët kanë përfituar me anë të korrupsionit plot 20 miliardë...

Uashingtoni mesazh për zgjedhjet në Shqipëri: Autoritetet të sigurojnë që qytetarët të votojnë larg frikës e dhunës (E PLOTË)

Uashingtoni zyrtar i drejtohet me një mesazh autoriteteve shqiptare, tre ditë nga zgjedhjet kombëtare. Në një deklaratë të përbashkët Kryetari i Komitetit të Marrëdhënieve të...

Lajmet e fundit