Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

uashington

Atifete Jahjaga në “Shtëpinë e Bardhë”, pritet nga zv/presidenti Biden

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga u prit sot në Shtëpinë e Bardhë nga Zëvendëspresidenti amerikan Joseph Biden me të cilin diskutuan...

Basha në Ambasadën e Shqipërisë në SHBA: Të punojmë së bashku për të rinjtë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Uashington, me rastin e 25 vjetorit të...

Turqia përplaset edhe me SHBA, ambasadori amerikan thërritet me urgjencë

Një incident diplomatik mes Ankarasë dhe Uashingtonit është regjistruar ditën e sotme. Shkak është bërë një deklaratë e zëdhënësit të Departamentit të Shtetit të...

Si u mbush Uashingtoni me dëborë brenda 2 ditësh (VIDEO)

10 shtete në SHBA kanë deklaruar se janë në gjente emegjente pas rreshjet e dëborës e cila ka arritur deri në një metër në...

Lajmet e fundit