Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

uashington

Gazetari rus arrestohet në Uashington, po raportonte protestat kundër Donald Trump

Gazetari i ‘Russia Today’, Alexander Rubinstein është arrestuar pak minuta më parë në Uashington, në sheshin ‘McPherson’ ku po zhvillohet protesta kundër Donald Trump,...

Uashingtoni kërkon bisedime Kosovë-Serbi për Haradinajn? Hoyt Yee: Duhe të gjejnë një zgjidhje

Një diplomat i lartë amerikan u bëri thirrje udhëheqësve të Serbisë dhe Kosovës që të angazhohen në dialog dhe të zbutin mosmarrëveshjet lidhur me...

Telefonata e Trump që shkaktoi ‘tërmet’ në Kinë, përplasje e fortë Pekin-Uashington

Kina tha se ka paraqitur një notë proteste ndaj bisedës telefonike të presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump me presidentin e Tajvanit. ...

Kremlini: Niveli i agresivitetit të Uashingtonit kundër Moskës i paprecedentë

Kremlini dënoi sot nivelin e agresivitetit të paprecedentë të SHBA-ve, ndërkohë që Uashingtoni akuzon Moskën për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale amerikane. ...

Administrata e Presidentit Obama sqaron pse i pagoi Iranit 400 milion dollarë

Administrata e Presidentit Obama tha të mërkurën se 400 milionë dollarë që iu paguan Iranit menjëherë pas lirimit të pesë amerikanëve të ndaluar nga...

Associated Press: Uashingtoni po rrit presionin mbi opozitën për reformën në drejtësi

Presion në rritje e konsideron prestigjozja Associated Press telefonatën e Ndihmës-sekretares amerikane, Victoria Nuland me kreun e PD-së, Lulzim Bashën, pasditen e sotme. ...

Të shtëna armësh në afërsi të “Shtëpisë së Bardhë”, policia rrethon zonën

Të shtëna armësh janë regjistuar pranë “Shtëpisë së Bardhë” në Uashington të SHBA-së. CNN raporton se një agjent sigurie ka qëlluar në bark një...

Zbardhet takimi në Shtëpinë e Bardhë, Obama-Ramës: Shqipëria nën lidershipin tuaj, pikë referimi

Është zbardhur takimi mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Barack Obama në Shtëpinë e Bardhë. Sipas njoftimit të zyrës së kryeministrit shqiptar, në takim...

Plagosje me armë në Kongresin amerikan, mobilizohet policia

Polica ka bllokuar hyrje daljet nga ndërtesa e Kongresit dhe Shtëpia e Bardhë në Uashington, pas njoftimit se në qendrën e vizitorëve në Kongres,...

Lajmet e fundit