Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

uashington

Firmoset marrëveshja në Uashington: Shqipëria dhe Amerika, do bashkëpunojnë për tregtimin e paligjshëm të objekteve kulturore

Shqipëria dhe Amerika kanë nënshkruan sot një “Marrëveshje Dypalëshe për Pasuritë Kulturore” që synon të pengojë tregtimin e paligjshëm të objekteve kulturore mes dy...

Kancelarja Merkel mbërrin në Uashington, do të pritet nga Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë

Kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti dje në Uashington për një vizitë zyrtare të fundit në SHBA, para se mandati i saj të përfundojë pas...

“Ç’janë këta budallenj që bllokojnë aeroportin”, Spartak Ngjela: Ku pyet Uashingtoni për 30 kontrollorë në Rinas përpara një stërvitjeje ushtarake…(E PLOTË)

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me grevën e kontrollorëve në Rinas. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai shkruan “ç'janë këta budallenj...

Takimi në Uashington, Hoti i prerë: Me Serbinë flasim vetëm për njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar se vetëm njohja reciproke i normalizon raportet mes Kosovës dhe Serbisë. Ai shprehet se...

Kriza në Venezuelë, Uashingtoni kërkon mbledhje urgjente

Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për krizën që ka përfshirë Venezuelën. Ndërkohë...

Trump kërcënon Iranin, Macron kërkon marrëveshje të re

Siria, marrëveshja me Iranin dhe tregëtia janë çështjet më të mprehta të takimit në Uashington mes dy presidentëve, atij amerikan Donald Trump dhe atij...

Uashingtoni sanksionon 39 kompani ruse të armatimeve

SHBA publikoi të premten një listë prej 39 kompanish ruse të armatimeve që i është ndaluar e drejta për të tregtuar, sipas një ligji...

Ja pse fqinjët e urrejnë Ivanka Trump: Na shkatërroi lagjen

Vajza e Presidentit amerikan Donald Trump, Ivanka Trump është sulmuar nga fqinjët e saj në Uashington DC të cilët e  akuzojnë se ka shkatërruar...

Mogherini nga Uashingtoni: Nuk e keni sport të preferuar, por bashkohuni për drejtësinë. Ballkani në vëmendjen e Trump

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, tha në Uashington se shpreson që politikanët në Shqipëri të shfaqin unitet për zbatimin e reformës...

Lajmet e fundit