Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

uashington

Rama ironizon në Kuvend opozitën: Më 14 Maj do fitoni edhe Vlorën e Uashingtonin

Kryeministri Edi Rama po mban fjalën në Kuvend, ku po flet në lidhje me akuzat e shumta që opozita ka hedhur drejt tij për...

Republikanët nisin hetimet për administratën Biden

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bënë fushatë me premtimin për të hetuar administratën e Presidentit Joe Biden. Tani që Kongresi i ri ka filluar...

Niko Peleshi në Uashington, takim me senatorin Peter: Diskutuam për mundësinë e zgjerimit të suportit për mbrojtjen kibernetike

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ndodhet në Uashington, ku ka zhvilluar një takim më Senatorin Gary Peter, anëtar i Komitetit të Kibernetikës, Teknologjive Inovative...

Tre të vrarë në Uashington, pas të shtënave me armë nga një 21 vjeçar

Tre persona u konfirmuan të vdekur pas të shtënave me armë në shtetin jugor të Uashingtonit herët në mëngjes të martën, thanë autoritetet. Personi...

Lulzim Basha vijon takimet në Uashington, diskuton me zyrtarët e lartë për sfidat e demokracisë në Shqipëri

Ish-kryetari dhe deputeti i PD, Lulzim Basha vijon prej ditësh takimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë të premte, Basha është takuar me...

Lulzim Basha publikon foto nga Uashingtoni: Diskutuam për situatën në Shqipëri dhe forcimin e demokracisë

Ish-kryetari dhe deputeti i PD, Lulzim Basha zbulon se ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po zhvillon takime me përfaqësues të republikanëve....

Fatmir Mediu i quan “sulme terroriste kibernetike”, falenderon senatorët amerikan në Uashington për ndihmën ndaj Shqipërisë

Deputeti Fatmir Mediu dhe deputetë të tjerë të Kuvendit të Shqipërisë ndodhen në Uashington, ku janë takuar me senatorët amerikanë në kuadër të Samitit...

Gledis Nano udhëton drejt Uashingtonit, Policia zbulon arsyet e vizitës në SHBA

Drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ndodhet në SHBA, për një vizitë pune disaditore. Ai ka udhëtuar drejt Uashingtonit me shefen e Zyrës...

Sekretari Blinken ndan fotot e takimit me Ramën: Kënaqësi të prisja kryeministrin shqiptar

"Kënaqësi të prisja kryeministrin shqiptar Edi Rama", kështu shkruan Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken, pas takimit zyrtar që pati dje me kreun e...

Një vit nga marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë:  Çfarë zbatuan Kosova dhe Serbia deri tani

Sot mbushet  një  vit që kur Kosova dhe Serbia nënshkruan një dokument zotimesh në Shtëpinë  e Bardhë , me ndërmjetësim të presidentit të atëhershëm...

Lajmet e fundit