Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022

TAG

U 21

Nuk ka “ilaç” për sëmundjen e vjetër, Shqipëria e pëson dhe humb në fund

Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Sllovakisë në “Selman Stërmasi” me rezultatin 2-3. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të kuqezinjëve....

Kombëtarja U21 e nis me humbje, Ukraina fiton në “Selman Stermasi”

Kombëtarja shqiptare e futbollit U-19 i ka filluar me humbje ndeshjet eliminatore të Kampionatit Europian U-19 “Finlandë 2018”. Në ndeshjen e zhvilluar...

Alban Bushi nuk ndalet, kuqezinjtë “prenotojnë” dy miqësore në mars

Shqipëria U-21 do të luajë dy ndeshje miqësore kundër Moldavisë. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FSHF bën me dije që në 25 dhe...

Eleminatoret e Europianit, Shqipëria U21 mëson kundërshtarët

Shqipëria U21 mësoi kundërshtarët e saj, në një kohë që në fazën finale të Kampionatit Europian kalon vetëm skuadra që renditet e para në...

Shpresat fitojnë bindshëm takimin e sotëm, trajneri i kuqezinjve i kënaqur me të rinjtë

Sot, shpresat e Kombëtares nuk janë lënë pushim, por kanë zhvilluar një tjetër takim ndaj ekipit U-17 të Akademisë së Futbollit, ku kanë fituar...

Talenti 20 vjeçar braktis Maqedoninë për Shqipërinë, ja kur do të vendoset nën urdhrat e Bushit

Mesfushori Taulant Seferi ka vendosur përfundimisht për të ardhmen e tij. Ai ka dhënë sot lajmin e mirë se do të lërë Maqedoninë për...

Debutoi dje me Atletikon, talenti kuqezi falënderon Simeonen dhe klubin

Keidi Bare bëri dje debutimin me skuadrën e parë të Atletikos së Madridit në një ndeshje zyrtare. Në sfidën e Kupës së Spanjës kundër...

Dy ish-futbollistët e Kombëtares marrin drejtimin e U21 dhe U19

Alban Bushi dhe Erjon Bogdani do të jenë ata që do të drejtojnë kombëtaren U21 dhe U19 në Eliminatoret e ardhshme të Kampionatit Europian...

Redi Jupi jo më trajner i Shpresave, FSHF në kërkim të zëvendësuesit

Redi Jupi nuk do të jetë më trajneri i Shpresave kuqezi. Trajneri i Kombëtares U-21 ka dhënë dorëheqjen pas përfundimit të...

U 21/Plas sherri në fushë, grushta mes futbollistëve shqiptarë dhe grekë

Kombëtarja Shqiptare e Shpresave ka luajtur ditën e sotme me Greqinë, takim i vlefshëm për eliminatoret e europianit 2017. Të parët shënuan...

Lajmet e fundit