Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

twitter

Elon Musk ultimatum punonjësve: Ejani në zyrë ose mos ejani fare në punë!

Shefi ekzekutiv i Tesla-s, Elon Musk u ka kërkuar punonjësve të kompanisë të kthehen në zyrë osë të largohen nga puna, sipas një e-maili...

ZBULOHEN EMRAT/ Stafi i George Soros, Clintoni-t dhe Obama-s, këta janë personat që fshihen pas fushatës kundër Elon Musk për të detyruar korporatat të...

Një grup prej 26 organizatash aktiviste dhe OJQ-sh nënshkruan një letër drejtuar kompanive që reklamojnë në Twitter, duke i paralajmëruar të rishqyrtojnë reklamimet e...

ZYRTARE, merret vendimi: Elon Musk blen Twitter-in për 44 miliardë dollarë

Bordi ekzekutiv i Twitter ka rënë dakort që t’i shesë rrjetin Elon Musk për 44 miliardë dollarë. Kjo marrëveshje ka ardhur pas një sërë lajmesh...

Twitter do pranojë ofertën e Elon Musk, biznesmeni do e blejë rrjetin social për 43 miliardë dollarë

Twitter duhet se është gati që të pranoje ofertën e biznesmenit, Elon Musk. Elon Musk ka ofruar të blejë “Twitter” duke thënë se “ka një...

Shefi i Këshillit të BE-së, Charles Michel viziton papritur Kievin

Shefi i Këshillit Evropian Charles Michel ditën e sotme ka vizituar papritur Ukrainën. Përmes një postimi në “Twtiter”, Michel, ka bërë me dije se ka...

Elon Musk kërkon të blejë Twitter-in për 42 miliardë dollarë

Elon Musk ka ofruar të blejë “Twitter”-in për 41.39 miliardë dollarë duke thënë se "ka një potencial të jashtëzakonshëm". Ai ka vendosur kushtin për të...

Raporti i DASH, reagon Ambasada Amerikane: T’i japim fund pandëshkueshmërisë për zyrtarët

Ambasada Amerikanë në Tiranë, ka reaguar në lidhje me raportin e DASH, ku qeveria shqiptare është cilësuar si më e korruptuara. Përmes një postimi në...

13 vite në NATO! Yuri Kim uron shqiptarët: Krenarë që jemi aleatë me Shqipërinë!

Ambasadorja Yuri Kim, ka uruar Shqipërinë për 13 vjetorin e anëtarësimit në NATO. Përmes një postimi në “Twitter”, Yuri Kim shkruan se ër prej 1...

“Ftoj Putinin në një duel”, Kremlini i kthen përgjigje Elon Musk: Ti djall i vogël, je ende i ri! Je i dobët të konkurrosh...

Më herët miliarderi Elon Musk, përmes një postimi në “twitter” i kërkoi, presidentit rus, Vladimir Putin, që ti bashkohet atij në një duel me...

Zvicra del nga “neutraliteti”, miraton sanksionet e BE-së për Rusinë, ngrin llogaritë bankare të Putinit

Zvicra ka bërë me dije se duke filluar nga dita e sotme do të sanksionojë Rusinë për luftën në Ukrainë, duke thyer statusin e...

Lajmet e fundit