Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

tvsh

FMN kërkon rishikimin e uljes së pragut të TVSH për bizneset e vogla

Shqipëria rezulton të ketë efektivitetin më të ulët të grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në Rajon. Sipas një analizë të Fondit...

Grabitje e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë euro TVSH, si funksionon skema

Vjedhja më e madhe e shekullit ka shifra të frikshme. Më shumë se 1,260 miliardë euro të destinuara për 28 shtetet e Bashkimit Europian...

Tatimet njoftim të rëndësishëm për bizneset: Sot afati i fundit për…

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, njofton tatimpaguesit mbi afatet e plotësimit të deklaratës së tvsh-së. Tatimet bëjnë me dije se...

TATIMET NJOFTOJNË: 15 tetori afati i FUNDIT për të dorëzuar deklaratën e thjeshtuar të TVSH-së

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, njofton tatimpaguesit me qarkullim 2-5 milionë lekë, se data 15 tetor është afati i fundit për të plotësuar dhe...

400 milion lekë TVSH për tre vjet, arrestohet shitësi i gështenjave (EMRI)

Blinte e shiste gështenja me shumicë, arrestohet një shtetas pasi rimbursonte TVSH-në duke rritur çmimin e tyre. Në pranga është vënë...

Operacioni ‘TVSH’ në Tiranë, arrestohet një nga 6 personat e shpallur në kërkim (EMRI-Skema e MASHTRIMIT-DETAJE)

Arrestohet një nga gjashtë personat e shapallur në kërkim, pas finalizmit të operacionit policor të koduar “TVSH”. I arrestuari është Elton Zoto, 36 vjeç....

Tatimet thirrje bizneseve që futen në TVSH: Afati i fundit më 16 korrik

Data 16 Korrik është afati i fundit për plotësimin dhe dorëzimin e deklaratës për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar. Drejtoria e...

‘Jam ai i asaj zyrës luksoze te TVSH’, Rama injoron qytetarin: Jepja mikrofonin dikujt tjetër

Kryeministri Rama pasditen e sotme ndodhet në ambjentet e Amfiteatrit të Liqenit Artificial për përurimin e këtij të fundit, ndërkohë që mikrofonin ua ka...

E rëndësishme nga Tatimet: Kufiri minimal për TVSH, ja për kë është 0

Drejtoria e Tatimeve jep informacion mbi kufirin minimal të regjistrimit për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar (TVSH). Në zbatim të nenit 117,...


Lajmet e fundit