Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

tvsh

TVSH nga 20% në 6%, Salianji u shpjegon korçarëve propozimin e PD: Ja tabela që tregon me sa lekë ulen ushqimet

Nënkryetari i grupit parlamentar të PD, Ervin Salianji, mori në Korçë mbështetjen e shumë qytetarëve për nismën e PD për uljen e tvsh nga...

Tatimet mesazh bizneseve, për deklaratën e TVSH: Do bëhet elektronikisht edhe për gushtin! (Paralajmërimi për fiskalizimin)

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, ju rikujton biznesve që janë subjekt i TVSH, mënyrën e dorëzimit të librave te shitjes dhe blerjes dhe deklaratës...

Biznesmeni i ankohet Bashës: Për 2 muaj humba 20 milionë lekë. Na hiq ose na ul TVSH e makinerive, na lejo t’i mbajmë në...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, sot ka vizituar Shkodrën ku dhe ka zhvilluar një takim me qytetarë apo biznesmenë atje. Një prej tyre i...

Qeveria rrit pragun e TVSH-së nga 2 në 10 milionë lekë xhiro në vit, biznesi i vogël nuk paguan asnjë qindarkë

Qeveria e Shqipërisë ka marrë sot vendimin në Këshillin e Ministrave për të rritur pragun e tatimit mbi vlerën e shtuar nga 2 milionë...

1.8 milion euro për Champions League, Balla kundër kontratës së TVSH-së: Të anullohet menjëherë, hyn në sektorin e qejfit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla i ka kërkuar këshillit drejtues të RTSH-së të anullojë kontratën prej 1.8 milionë eurosh për transmetimin...

RAMA jep LAJMIN e madh: As tatim fitim dhe as TVSH për bizneset e vogla! E heqim tani me LIGJ në Parlament

Suksesi i eurobondit, duket se ka ndryshuar politikat ekonomiko-financiare në vend. Kryeministri Edi Rama, sapo bëri me dije në një konferencë...

Vendimi i Ramës për heqjen e TVSH-së, 32.5 mijë biznese të vogla pritet të përfitojnë, më shumë se gjysma e tatimpaguesve të kësaj takse

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se po shqyrtohet mundësia që bizneset deri në 14 milionë lekë (subjektet e vogla) të hiqet TVSH-ja, ndërsa për...

18 mln euro evazion me TVSH, gjykata dënon me 46 vjet burg 24 të arrestuarit e skemës së mashtrimit (EMRA-DETAJE)

24 persona të arrestuar për ndërtimin e një skeme fiktive duke përfituar nga TVSH, sot janë njohur me masën e sigurisë. ...

Ndarja nga jeta e spikeres së parë të TVSH-së, zbulohet pengu i madh që kishte

Kanë kaluar gjashtë dekada, që nga 29 prilli i vitit 1960, kur Stoli Beli nga studio e parë Televizive Shqiptarë, do të artikulonte fjalët:...

DETAJE nga skema e mashtrimi me TVSH, i arrestuar edhe biznesmeni që po ndërton rrugën e Arbrit (EMRI)

Të tjera detaje zbardhen nga arrestimi i biznesmenëve në Tiranë, të akuzuar për mashtrim me skemën e TVSH-së. Mes të arrestuarve...


Lajmet e fundit