Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

tvsh

Arkëtimet e larta të TVSH-së nuk nxisin rimbursimin, rënie vjetore me 63% në 4-mujor

Arkëtimet buxhetore nga Tatimi mbi Vlerën e Shtuar shënuan rritje vjetore me 14% në muajin prill dhe 21% përgjatë gjithë katër mujorit, por në...

Rama publikon një tjetër grafik: TVSH-ja për biznesin e vogël është zero! Do vazhdojmë ta mbrojmë edhe nga rritja e çmimit të energjisë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër grafik, ku këtë herë ka treguar se Shqipëria është i vetmi vend në rajon që e ka...

Maqedonia merr 26 MASA për t’i bërë ballë krizës, heq TVSH për USHQIMET dhe UL ÇMIMIN E KARBURANTEVE

Qeveria e Maqedonisë së Veritut ka miratuar një paketë me 26 masa për t’i bërë ballë krizës ekonomike të shkaktuar nga pushtimi rus i...

Nga 1 marsi do të rriten përsëri çmimet e bulmetit, arsyet

Nga 1 marsi do të rriten sërish çmimet e produkteve të bulmetit. Shtrenjtimi do të ndikohet nga shtimi i kostos për të çmimeve më...

Çmimi i naftës në shifra rekord, PARALAJMËROHET rritja e çmimit të biletës

Kreu i shoqatës së Transportit Urban dhe Interurban për veriun, Dashnor Memaj, ka paralajmëruar se nëse qeveria nuk do të marrë masa për çmimin...

Gjykata lë në burg biznesmenin Ali Agolli: Krijoi shoqëri fiktive për të mos paguar tatimet, 6 milionë euro dëm shtetit

Gjykata e Durrësit ka dhënë sot masat e sigurisë për personat e arrestuar dy ditë më parë, mes tyre dhe biznesmeni i njohur Ali...

Leka BUNGO: TVSH-së nuk i kanë pirë qumështin, i kanë ngrënë cicat; pagesa milionere për programe pa skenar (DENONCIMI)

Kryetari i Këshillit Drejtues të Radiotelevizionit Publik Shqiptar, Leka Bungo, në një intervistë ekskluzive për revistën Newsbomb.al, në numrin e dytë të saj, rrëfen...

TVSH nga 20% në 6%, Salianji u shpjegon korçarëve propozimin e PD: Ja tabela që tregon me sa lekë ulen ushqimet

Nënkryetari i grupit parlamentar të PD, Ervin Salianji, mori në Korçë mbështetjen e shumë qytetarëve për nismën e PD për uljen e tvsh nga...

Tatimet mesazh bizneseve, për deklaratën e TVSH: Do bëhet elektronikisht edhe për gushtin! (Paralajmërimi për fiskalizimin)

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, ju rikujton biznesve që janë subjekt i TVSH, mënyrën e dorëzimit të librave te shitjes dhe blerjes dhe deklaratës...

Biznesmeni i ankohet Bashës: Për 2 muaj humba 20 milionë lekë. Na hiq ose na ul TVSH e makinerive, na lejo t’i mbajmë në...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, sot ka vizituar Shkodrën ku dhe ka zhvilluar një takim me qytetarë apo biznesmenë atje. Një prej tyre i...

Lajmet e fundit