Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Turqi

Gruaja tentoi të udhëtojë me fëminë e saj brenda në valixhe, policia e pret në aeroport

Një grua 36 vjeçe ka tentuar të udhëtojë me aeroplan duke futur fëminë e saj në valixhe. Ajo nuk ka pasur para për të...

4 kërkesat turke që po mbajnë peng marrëveshjen me BE për refugjatët

Pas 12 orësh negociatash nuk është arritur në një marrëveshje përfundimtare mes Turqisë dhe Bashkimit Europian për krizën e refugjatëve. Kancelarja gjermane, Angela Merkel...

Turqia kërkon më shumë se 3 miliard euro për të strehuar emigrantët dhe ka një plan të ri

Zyrtarë të Bashkimit Europian nga 28 vende anëtare janë duke u takuar me zyrtarët turq sot në Bruksel për të diskutuar për krizën më...

Mbyllet faqja online e “Zaman”, njerëzit e Erdogan lënë një mesazh

Tashmë gazeta më e madhe në Turqi, Zaman, është totalisht në duart e njerëzve të presidentit Rexhep Taip Erdogan. Policia bastisi dje zyrat e...

Makina shpërthen në Turqi, humbin jetën 2 policë dhe plagosen 35 persona të tjerë

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ka sulmuar sot në mëngjes Turqinë, duke vrarë 2 policë dhe plagosur 35 persona të tjerë. ...

Dy femra të armatosura sulmojnë një rajon policie në Turqi, njëra plagoset (Video)

Dy femra të armatosura kanë hapur zjarr ndaj një rajoni policie në Stamboll të Turqisë. Fatmirësisht nuk është raportuar asnjë viktimë. ...

UEFA pezullon një vit Gallatasarajin nga të gjitha kompeticionet evropiane

Organizata Evropiane e Futbollit (UEFA), ka përjashtuar klubin turk Galatasaray, për një periudhë një vjeçare nga të gjitha kompeticionet europiane, për shkak të shkeljeve...

Dalin nga burgu dy gazetarët turq që kishin raportuar se qeveria trafikonte armë drejt Sirisë

Dy gazetarët turq, të cilët kishin raportuar se qeveria trafikonte armë drejt Sirisë kanë dalë sot nga burgu. Drejtori i gazetës “Cumhuriyet”, Can Dundar...

Denoncoi gruan në polici sepse fliste keq për Erdoganin

Një 40-vjeçar turk ka denoncuar gruan e tij në polici sepse ajo ka folur keq për presidentin e Turqisë, Tayyip Erdogan. Ai ka inçizuar...

Katër lojtarë të ekipit dalin me të kuq, një e merr edhe arbitri

Ndeshja ndërmjet Gallatasarajit dhe Trabzonsporit ka shënuar jë rekord të ri në kampionatin turk, teksa gjyqtari i ndeshjes Deniz Bitnel ka nxjerrë katër lojtarë...

Lajmet e fundit