Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Turqi

Aksident tragjik në Turqi: Autobusi me pasagjerë merr përpara ambulancën që po ndihmonte në një përplasje tjetër, 15 të vdekur

Pesëmbëdhjetë persona kanë vdekur mesditën e kësaj të shtune në Turqi si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor. Ndërkohë, janë plagosur 22 persona...

Burra, gra dhe fëmijë, 38 emigrantë gjenden në një ishull pa emër në kufirin greko-turk: Një i mitur raportohet se ka vdekur

Një grup prej 38 emigrantësh, përfshirë një grua shtatzënë, janë gjetur të bllokuar në një ishull të vogël, pa emër, përgjatë kufirit turko-grek. 22...

Ministri i Jashtëm grek dhe ai turk “përplasen” në Twitter për pushtimin e Qipros

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias dhe ai turk janë “përplasur” në tëitter në lidhje me çështjen e pushtimit të Qipros. Dendias thotë se...

Shpëtohet ariu i çorientuar në Turqi, konsumoi mjaltë me efekte haluçinogjene (Video)

Një ari është shpëtuar nga veterinerët në Turqi pasi kishte konsumuar mjaltë me përmbajtje substancash haluçinogjene. Video që u bë virale në rrjetet sociale, tregon...

Rama shtrëngon duart me Erdoganin, publikon foton nga Turqia: Takim vëllazëror dhe projekte konkrete

Kryeministri Edi Rama, që prej ditës së djeshme ndodhet në Turqi, me ftesë të presidentit Erdogan për ceremoninë e hapjes së Lojrave të Solidaritetit...

Me ftesë të Erdogan, Rama udhëton drejt Turqisë

Kryeministri Edi Rama paraditen e sotme ka udhëtuar në Konya të Turqisë. Rama bën me dije me anë të një postimi në rrjetet sociale se...

Erdogan shtrëngon duart me Putin, arrihet marrëveshja: Turqia do të paguajë gazin e Rusisë me rubla

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusi, aty ku dhe është takuar me presidentin rus, Vladimir Putin. Dy liderët...

Gati eksportet e grurit, Ukraina pret sinjalin e OKB dhe Turqisë për dërgesat e drithit

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha se Ukraina është gati të nisë transportimin e miliona tonëve drithë në portet e saj jugore dhe po pret...

Arrihet marrëveshja mes Ukrainës dhe Rusisë

Turqia thotë se është arritur një marrëveshje me Rusinë për të lejuar Ukrainën që të rifillojë eksportet e grurit përmes Detit të Zi. Marrëveshja pritet...

Dy zyrtarët e lartë amerikanë pro pezullimit të Turqisë nga NATO

Dy zyrtarë të lartë amerikanë kanë shkruar një letër, të botuar në Financial Times, në të cilën ata denoncojnë, siç i quajnë, “pazaret” turke...

Lajmet e fundit