Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Turqi

Provokon sërish Turqia, fluturon mbi Greqinë me UAV

Turqia ka prokovuar sërish pasi një mjet ajror ka hyrë në Athinë. Mediat greke shkurajnë se Turqia ka fluturuar mbi Athinë pa paraqitur një plan...

Frikë për centralin bërthamor, Turqia mund të ndërmjetësojë për Zaporizhian

Turqia mund të ndërmjetësojë përplasjet për termocentralin bërthamor të Zapoirzhjas, i tha presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, homologut rus, Vladimir Putin në një...

Erdogan me fjalë nënçmuese: Greqia s’ka asnjë vlerë në NATO, ndërsa pa Turqinë është e paimagjinueshme

Presidenti i Turqisë, Tajip Erdogan ka folur sërish me fjalë nënçmuese për Greqinë në një deklaratë për media këtë të premte. I pyetur për NATO...

Rrezikon 40,564 vite burg, Özer thirrje nga Gjykata e Elbasanit: Mos më ekstradoni në Turqi! Më rrezikohet jeta

Faruk Fatih Özer, bosi i kriptomonedhave turke që prej një viti ishte në kërkim ndërkombëtar, është arrestuar tre ditë më parë në Palasë nga...

Në super formë, Ledina Çelo iu servir ndjekësve fotot provokuese nga pushimet në Antalia

Ledina Çelo është një ndër personazhet më të pëlqyer dhe  më të komentuar  në medien rozë.43-vjeçarja lakohet shpesh për format e saj trupore, me...

Familja nga Kosova po kthehej nga Turqia, si ndodhi aksidenti ku humbi jetën 6-vjeçari, makina u përmbys (EMRAT)

Detaje të reja kanë dalë lidhur me aksidentin e rëndë të ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Fier-Vlorë,...

5 të vdekur dhe 38 të plagosur, autobusi me turistë aksidentohet në Turqi (FOTO)

Një autobus me turistë është aksidentuar në Bursa, Turqi dhe për pasojë pesë pasagjerë kanë humbur jetën dhe 38 të tjerë kanë mbetur të...

Gruaja e zëdhënësit të Kremlinit thyen pjata dhe feston me muzikë greke në Turqi

Gruaja e zëdhënësit të Kremlinit, Dimitry Peskov është filmuar duke festuar me muzikë greke në Turqi. Video e bërë publike në rrjetet sociale, ngjalli reagime...

Ndërron jetë aktori i njohur turk shumë i dashur për shqiptarët

Ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare aktori i njohur turk, Civan Canova. Ylli i kinematografisë turke po trajtohej që një kohë në spital pasi ishte...

Pamje të rënda: Tjetër aksident fatal në Turqi, kamioni hyn mes turmës dhe përplas dhjetra banorë

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, disa orë pas aksidentit fatal me 16 viktima dhe 20 të plagosur në Gaziantep. Këtë herë,...

Lajmet e fundit