Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Turqi

EURO 2020/ Përfundojnë pjesët e para, Zvicra i shënon dy gola Turqisë, Italia i falet talentit të Atalantës

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e grupit A në Kampionatin Europian, Itali-Uells dhe Zvicër-Turqi.Zviceranët kanë shënuar dy herë në pjesën e...

MEGAOPERACIONI/ Sasia më e madhe e sekuestruar ndonjëherë, kapet 1 ton kokainë në një port në Turqi, ishte fshehur në kontenierin e bananeve

Policia turke ka kapur 1 ton kokainë në portin e Mersinit, sasia më e madhe e sekuestruar ndonjëherë në shtetin turk.Kokaina mbërriti në Turqi...

Vjosa Osmani udhëton për në Turqi, do të takohet me Erdoganin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të marrë pjesë në samitin vjetor të SEECP-së dhe në takimin inaugurues të Forumit Diplomatik të Antalias. Në një...

Euro2020/ Italia bën detyrën dhe fiton pastër, Zvicra e shqiptarëve shumë e dobët, zhgënjen Turqia përballë Uellsit të Gareth Bale

Kanë përfunduar dhe sfidat e sotme që luhen në kuadër të kompetiocnit Euro2020. Në orën 15:00 është luajtur ndeshje Finland-Rusi e cila përfundoi me...

Shërbimet sekrete turke arrestojnë liderin e ISIS, një nga njerëzit më të rrezikshëm në vend

Autoritetet turke bëjnë me dije se agjentët e shërbimeve sekrete kanë arrestuar një nga personat më të rrezikshëm në vend dhe rajon. Kasim Guler, kreu...

Kryeministri grek i “shtrin dorën” e bashkëpunimit Turqisë: Të gjejmë një marrëveshje si dy anëtare aleate të NATO-s

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, në një intervistë për France 24 i ka “shtrirë dorën” e bashkëpunimit Truqisë, pas konflikteve që dy vendet kanë patur...

Tronditëse, burri dhunon me grushta gruan shtatzënë (VIDEO – Pamje të rënda)

Një video tronditëse qarkullon së fundmi në rrjetet sociale, ku shihet sesi një burrë dhunon gruan e tij shtatzënë. Mediat e huaja raportojnë që ngjarja...

Sulmi ajror turk vret tre persona në një kamp refugjatësh në Irak

Një sulm ajror turk vrau të paktën tre persona dhe plagosi të disa të tjerë të shtunën në një kamp për të zhvendosurit në...

Pjesë e lëvizjes Gylen, Turqia dënon me 1406 vite burg ish-drejtuesin e televizionit

Turqia ka dënuar me 1406 vite burg Hidayet Karaca-n, ish drejtorin e televizionit “Samanyolu”, i cili akuzohet se është pjesë e lëvizjes së Gylenit.Gjykata...

Rama tregon axhendën e bashkëpunimit me Turqinë: Në Shqipëri do të hapet filiali i Universitetit Teknik të Stambollit, në fokus edhe Shëndetësia, Turizmi dhe...

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Turqi për një vizitë dy ditore së bashku me disa ministra të qeverisë, me anë të një...

Lajmet e fundit