Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

turq

Media italiane “sytë” nga Tirana: Rritet tensioni pak para finales, huliganë grekë e turq të infiltruar mes tifozëve

"Rritet tensioni për rendin publik në Tiranë pak orë para finales së Conference League mes Romës dhe Feynoord. Pas përplasjeve të mbrëmjes që çuan...

Shqiptarë e turq, Manastirliu prezanton ekipin mjekësor të spitalit të Fierit

Në datën 27 Maj, spitali i ri Memorial i Fierit do të hap dyert për të pritur pacientët e parë. Me anë të një postimi...

Zgjidhja e situatës në Rinas, ministrja Balluku: Turqit dhe grekët nuk punuan, puna rifilloi me kontrollorët shqiptarë

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka folur për rifillimin e punës në aeroportin e rinasit, ku u shpreh se nuk ka qenë e nevojshme...

Droga e kapur në Greqi, reagon Policia e Shtetit: Jahti që hyri në Sarandë me 3 turq nuk ka lidhje me ‘Valerian’ (DEKLARATA E...

Zyra e Policisë së Shtetit reagoi publikisht pas lajmit të mediave greke për ndalimin e një jahti me 1 ton drogë, i cili pretendohej...

Arrestohen 2 turq në Rinas, falsifikonin viza dhe pasaporta (DETAJE)

Arrestohen në flagrancë për veprat penale “Falsifikim i leternjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, “Falsifikimi i dokumenteve” dy shtetas turq, S.S. 39 vjeç dhe...

Pranga shqiptarit, kapet në Rinas me tre shtetas turq

Një 34-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi është arrestuar në flagrancë dhe akuzohet për ndihmë për kalim të paligjshmëm...

Lajmet e fundit