Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

turizmi

Turistët e huaj sollën 167 milionë euro më pak në 6 mujorin e parë, me parakrizën; Shqiptarët kursyen rreth 300 mln euro

Ndonëse turizmi u gjallërua në gjysmën e parë të këtij viti, sërish ai mbetet nën nivelet e parakrizës. Sipas statistikave të bilancit të pagesave të...

Turizmi drejt normalitetit, shqiptarët po pushojnë më shumë brenda vendit, të huajt akoma me rënie

Pandemia ka nxitur shqiptarët që të pushojnë më shumë brenda vendit duke bërë kështu që në strukturat akomoduese numri i tyre në tremujorin e...

Lajm i mirë: Nisin udhëtimet me traget nga Korfuzi drejt Sarandës

Lajm i mirë për të gjithë turistët shqiptarë dhe ata të huaj që preferojnë brigjet tona për të pushuar në sezonin e verës. Ditën...

Klosi takon Vuçiç: Turizmi s’ka kufi, të shfrytëzojmë çdo mundësi për të rritur e konsoliduar destinacionin turistik

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, sot është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiçin në kuadër të turizmit turistik. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Çmimet e kripura në Jug? Klosi: Nuk janë shqetësim lokalet e shtrenjta, mjafton të kenë faturë, se shtohet buxheti i shtetit

Çmimet e larta të produkteve bazike në Jug të Shqipërisë gjatë sezonit turistik janë një problem më vetë për pushuesit mesatarë. Pak ditë më...

“Na keni plasur shpirtin”, pronarët e bareve të lodhur nga masat anti-Covid, ekspertja e turizmit: Jeni bërë qesharakë, i thuaj pak atij zotërisë të...

“Nuk kemi ardhur për t’u mbyllur në dhomë. Të lehtësohen masat anti-covid!" Kjo është kërkesa që përfaqësuesit e sipërmarrjeve private, nën grupimin e Unionit...

Lajme të mira për turizmin, mbërrin sot në Shqipëri çarteri me 220 “turistë luksi” nga Moska

Sezoni turistik vitin e kaluar u përball me shumë vështirësi për shkak të pandemisë, por ky vit duket se do të jetë shumë herë...

Agravohet situata në Vlorë/ Rama dhe Dritan Leli ballafaqohen në Këshillin Bashkiak, u kërkohet takim (KËRKESA)

Investimet e Qeverisë në Vlorë për ta kthyer atë në një qendër të turizmit dhe indiferenca e Bashkisë së qytetit bregdetar për trajtimin e...

Ministri grek i Turizmit i garanton Blendi Klosit: Do të lejojmë levizjen e lirë në kufi, por duke respektuar protokollet anticovid

Ministri i Turizmit Blendi Klosi thotë se homologu i tij grek e ka garantuar se do të lejohet lëvizja e lirë e shqiptarëve në...

Qeveria britanike shpall listën: S’ka pushime në Francë, Spanjë, Greqi dhe Turqi! Ja vendet e lejuara

Qeveria britanike ka publikuar listën me shtetet te të cilat turistët britanikë mund të udhëtojnë pa qenë nevoja për t’u karantinuar më pas. Ajo që...

Lajmet e fundit