Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

turizem

Rama publikon videon me përshtypjet e vizitorëve të huaj për Tiranën: Shqipëria e hapur për turistët

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me një video, ku promovon turizmin në Tiranë. Rama ka publikuar një vidieo, ku shihen turistët...

Shqipëria jashtë dyerve, pandemia nxiti turizmin e aventurës

Natyra shqiptare ka bukuri të pafundme, nga Veriu në Jug. Mes ngjitjeve në mal, ujëvarave, lumenjve, liqeneve, rafting në kanione dhe ushqimeve bio, adrenalina...

Mbërrijnë rusët e parë në Shqipëri, me mijëra të tjerë do të vijnë në javët në vijim

Çarteri i parë me 2020 turistë nga Moska ka mbërritur në Shqipëri. Si duket ky vit turistik do të jetë më shpresdhënës se i viti...

Temperaturat e larta dhe heqja e kufizimeve favorizojnë turizmin, mijëra shqiptarë të Kosovës dynden drejt bregdetit të Shqipërisë

Temperaturat e larta dhe heqja e kufizimeve anti-COVID kanë favorizuar turizmin në vendin tonë, duke bërë që mijëra turistë të vijnë për të kaluar...

Mjafton një qytet për të jetuar ëndrrën tënde…

Kur flitet për qytete gjithmonë urbanizimi varet nga projektuesit, arkitektët imazhorë dhe ideatorët e strukturave të godinave, fabrikave, shkollave, restoranteve, bareve. Rrugës për në Labinot-Fushë,...

Nga Ujëvara e Mirushës, tek “Shpella e Bukuroshes së Fjetur”, cilat janë pesë destinacionet turistike më të bukura për t’u vizituar në Kosovë

Në çdo stinë të vitit Kosova është një destinacion i shkëlqyer për t’u vizituar. Ndonëse një vend me shtrirje gjeografike të vogël, Kosova ofron...

Ishujt e fshehur më mirë në Europë, për t’iu shmangur turmave të turistëve

Ndërsa shumë vende po koordinojnë listat e udhëtimeve dhe pasaportat e vaksinave, përpjekja për të rezervuar një udhëtim nëpër Europë mund të jetë një...

Hoxha i ndërpret fjalën, Rama nga Pogradeci: Shqipëria është një vend i qëndisur nga Zoti, përpara kemi vitet e një transformimi epokal ku njerëzit...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar takime me qytetarët e Pogradecit, në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit, por...

‘Batërdia e liqenit të Komanit’, biznesmeni tregon kushtet e këqija me të cilat përballen turistët: Varkëtarët ulërijnë për të marrë klientët, vendi i mbushur...

Këtë vit sektori i turizmit u përball me shumë vështirësi, për shkak të pasojave që ka lënë pandemia COVID-19. Biznesmeni Xhimi...

Rënie drastike prej 71%, turistët e huaj braktisin Shqipërinë, plazhet mbeten bosh (RAPORTI)

Shqipëria pësoi një rënie drastike prej 71% në Turizëm gjatë muajit qershor 2020. Sipas një raporti të INSTAT-it, 179,594 shtetas të...

Lajmet e fundit