Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

turistet

VIDEO/ Mbetën të bllokuar mes maleve në Tropojë pasi u lodhën duke ecur, policia gjen turistët gjermanë

Dy turistë gjermanë të cilët kishin mbetur mes malit në Tropojë, në zonën e quajtur “Curraj i Epërm” janë gjetur ditën e sotme nga...

“Shqiptarët janë shumë mikpritës”, Edi Rama publikon videon e turistëve të huaj: Krenarë kur dëgjojmë fjalë të mira

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video të tre turistëve francezë që kanë ardhur për pushime në Shqipëri, dhe thotë se ndihet krenar kur...

VIDEO: Turistët me “Jaguar” i bien shkurt në Vlorë, makina mbetet “në ajër” në Lungomare

Makina e disa turistëve të huaj që kanë zgjedhur jugun e vendit tonë në këto ditë të nxehta vere është bllokuar në mes të...

Dy turistët u rëzuan nga lartësia te Syri i Ciklopit, reagon drejtori i zjarrfikëses: Ishte një aksion i vështirë, vizitorët të bëjnë kujdes në...

Drejtori i Zjarrfikëses, Shkëlqim Goxhaj, ka reaguar pas aksidentit të dy turistëve në vendin e quajtur  “Syri i Ciklopit”. Teksa ka publikuar fotot nga vendi...

VIDEO/ Rrëzohen nga lartësia dy turistë të moshuar te “Syri i Ciklopit,” ndërhyn policia me helikopter

Dy turistë kanë rënë nga lartësia në vendimn e quajtur “Syri i Ciklopit”. Uniformat blu bëjnë me dije se dy shtetasit D.K 50-vjeçe dhe K.K,...

Jahti luksoz italian ngec në Durrës, Roja Bregdetare shpëton 6 turistët

Një jaht luksoz i nisur nga Italia fqinje ka ngecur mëngjesin e sotëm në një cekëtinë në afërsi të Portit të Durrësit, shkruan newsbomb.al....

Revista prestigjoze gjermane i dedikon artikull Shqipërisë, Rama publikon pamjet: Turistët të vizitojnë vendin tonë, do të mrekullohen

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga artikulli i revistës prestigjoze “Stern” për Shqipërinë. Përmes një postimi në “Facebook”, Rama shkruan se prestigjozja gjermane ka...

U hodh me parashutë dhe u përplas me pemën, detaje të reja: Turisti holandez niset me urgjencë me helikopter drejt Traumës

Një nga gjashtë turistët të cilën u rrëzuan nga Mali i Çikës po transportohet drejt Traumës me helikopter për të marrë ndihmën e nevojshme...

Gjenden 2 turistët gjermanë që ranë në greminë në Theth, njëri ka humbur jetën, helikopteri po tenton të marrë vajzën e mbijetuar

Janë gjetur dy turistët gjermanë që ranë në një greminë në Theth mesditën e sotme. Bëhet me dije se njëri prej tyre (mashkull) ka...

Do të eksploronin Shqipërinë, dalin EMRAT: Këta janë turistët polak që humbën jetën në aksident, ishin burrë e grua (FOTO)

Waldemar Makowski dhe bashkëshortja e tij Marta Makowska, kanë humbur jetën mesditën e kësaj të premteje si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor...

Lajmet e fundit