Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

turiste

Mbi 500 turistë amerikanë mbërrijnë në Durrës, do vizitojnë qendrat muzeale dhe arkeologjike

Mëngjesin e sotëm kanë mbërritur në Portin e Durrësit 527 turistë amerikanë me kroçierën “Nautica”. Autoriteti Portual Durrës bën me dije se turistët gjatë ditës...

Të ardhurat nga turistët e huaj arritën rekordin në 6 muajt e parë të 2022; Shumë shpenzime dhe shqiptarët jashtë

Shqipëria duket se po shkon drejt vitit më të mirë historik të turizmit, sa i përket prurjeve të të huajve, duke kaluar edhe 2019-n,...

E rëndë në Ksamil, gjendet e pajetë turistja hungareze

Një turiste hungareze ka humbur jetën ditën e sotme në Ksamil. Bëhet me dije se është gjetur e pajetë 54-vjeçarja Sindelyne Erzsebet, shtetase hungareze. Nuk...

Rama ndan videon e turistëve të huaj: Pushuesit kuriozë shijojnë Tiranën në këto ditë shtator

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me disa turistë të huaj që në këtë muaj shtator po vizitojnë Tiranën. Ai ka ndarë...

“Gjirokastra e rilindur me sezonin më të suksesshëm”, Edi Rama uron fundjavën nga qyteti gurtë

Kryeministri Edi Rama e nis ditën këtë të shtunë me pamje nga qyteti i Gjirokastrës. Ai thotë se ky sezon ka qenë sezoni më...

5 të vdekur dhe 38 të plagosur, autobusi me turistë aksidentohet në Turqi (FOTO)

Një autobus me turistë është aksidentuar në Bursa, Turqi dhe për pasojë pesë pasagjerë kanë humbur jetën dhe 38 të tjerë kanë mbetur të...

Skafi pëson defekt në mes të detit, shpëtohen mrekullisht 4 pushuesit në Shëngjin

Policia Kufitare e Shëngjinit iu ka ardhur në ndihmë 4 pushuesve të cilit kishin mbetur të bllokuar në det të hapur, pasi skafi me...

Gjobiten turistët që bënë sërf në Venecia, “xhindoset” kryebashkiaku: Dy budallenj…

Dy turistë të cilët bënë sërf në Kanalin e Venecias, janë identifikuar dhe gjobitur nga autoritetet në qytetin italian. Sipas medieve të huaja, kryebashkiaku i...

Dy pushues rrezikuan të mbyteshin në plazhin e Shëngjinit, nisen me urgjencë në spital

Dy pushuees kanë rrezikuar të mbyten në plazhin e Ranës së Hedhur në Shëngjin këtë të martë. Mësohet ata janë dërguar me urgjencë nga ambulanca...

Rama: Mbi 1️0️0️ mijë turistë gjermanë e kanë vizituar në shtatë muaj Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama thotë se mbi 100 mijë gjermanë kanë vizituar Shqipërinë gjatë shtatë muajve të fundit. Rama shkruan se ketë vit janë mbi 100...

Lajmet e fundit