Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

turgut ozal

Paralajmërohet protestë ditën e nesërme para Kryeministrisë

Një protestë paqësore është paralajmëruar se do të mbahet ditën e nesërme (29) përpara godinës së Kryeministrisë. Protesta është organizuar nga prindër të kopshtit “Zübeyde...

“Turgut Ozal” kërkoi pezullimin e vendimit për mbylljen e kopshtit, Gjykata Administrative rrëzon kërkesën

Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën e kolegjit “Turgut Ozal”, të cilën kërkuan anulimin e vendimit për mbylljen e Kolegjit dhe kopshtit. Në vendimin e saj...

Mbyllja e shkollës, Meta takon përfaqësuesit e “Turgut Ozal”: Arsimi të mos bëhet viktimë e politikës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka pritur këtë të shtunë në një takim përfaqësuesit e institucionit arsimor “Turgut Ozal” në Shqipëri. Përmes një...

Mbyllet kopshti i Turgut Ozal, institucioni akuza Ministrisë së Arsimit

Ministria e Arsimit ka vendosur të mbyllë kopshtin privat “Zubeyde Hanim”, pjesë e shoqërisë “Turgut Ozal”, ndërsa institucioni hedh akuza ndaj qeverisë për këtë...

Detaje nga hetimet për pastrim parash të shkollës ‘Turgut Ozal’, gjykata u kthen regjistrat e nxënësve

Detaje të reja kanë dalë nga hetimet për pastrim parash të shkollës private "Turgut Ozal". Gjykata e Tiranës ka rrëzuar vendimin...

Në hetim për pastrim parash, reagon ‘Turgut Ozal’: Persona me axhendë të paqartë ushtruan presion dhe dhunë verbale! Do ta ndjekim në rrugë ligjore

Prokuroria e Tiranës sekuestron bilancet e shkollës “Turgut Ozal” në Tiranë. Dyshohet se kjo shkollë është përdorur për pastrim parash pasi, sipas indicjeve të...

Fjona Parllaku, maturantja gjeni që ka fituar dhjetëra medalje në olimpiadat ndërkombëtare dhe kombëtare

Në rrugëtimin e gjatë të dijes, secili përpiqet të lërë gjurmë pozitive , të arrijë sa më lart , të ëndërrojë pa fund, të...

Lajmet e fundit