Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

TAG

tunizi

“Me ma t’mirin”, Rama pozon i qeshur në krah të Abazoviç nga Tunizia

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar këtë të shtunë në Tunizi, ku do të marrë pjesë në Samitin e XVIII të Frankofonisë. Në këtë samit janë...

Lundroi një milje në det me komardare, vajza 1-vjeçare shpëtohet mrekullisht

Një vajzë e vogël një vjeç është shpëtuar, pasi lundroi gati një milje në det larg Tunizisë në një komardare, ndërsa kishte ishte larguar...

Tragjedi në Tunizi, gjenden të mbytur dhjetëra emigrantë afrikanë që po udhëtonin drejt Italisë

Një anije me emigrantë afrikanë që po udhëtonte drejt Italisë është fundosur pranë qytetit Sfaks në tunizinë Jugore dy ditë më parë.Komisioneri i Lartë...

Ngjarje tragjike, 41 viktima nga mbytja e barkës në Tunizi, mes tyre një fëmijë

Rreth 41 emigrantë të paligjshëm, një prej të cilëve ishte një fëmijë, kanë humbur jetën pasi barka me të cilën po udhëtonin drejt Italisë...

Koronavirus/ 150 tunizianë izolohen në fabrikë për të bërë maska

Punonjësit e një fabrike në Tunizi janë duke bërë deri në 50.000 maska në ditë dhe mjete të tjera mbrojtëse, pasi vendosen të izolohen...

Përmbysja e varkës në Tunizi, shkon në 82 numri i të vdekurve

Ka shkuar në 82 numri i emigrantëve që humbën jetën pas përmbysjes së varkës në bregun tunizian javën e kaluar. Sipas...

Tunizia heq ligjin që ndalonte gratë nga martesa me jo-myslimanët

Zëdhënësja  e presidentit Beji Caid Essebsi bëri të ditur lajmin e heqjes së ligjit që ndalonte vajzat tuniziane të mortoheshin me jo-mysliman. ...

Lajmet e fundit