Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

tuneli i llogarase

Balluku inspekton punimet në tunelin e Llogarasë: Do të hapet në qershorin e 2024-s

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku inspektoi sot nga afër ecurinë e punimeve në tunelin e Llogarasë. Balluku bëri të ditur se tuneli do të hapet për qarkullimin...

Përfundojnë gërmimet e tunelit të Llogarasë, ja kur do të hapet për qytetarët

Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet në tunelin e Llogarasë ku dhe bëri me dije se gërmimet në këtë tunel përfunduan. Ky aks do të...

“Kanë mbetur 500 metrat e fundit”, Rama publikon pamje nga Tuneli i Llogarasë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Facebook”, ka bërë me dije se punimet në tunelin e Llogarasë kanë avancuar. Në fazën në të cilën...

Balluku: Tuneli i Llogarasë hapet çdo ditë 24 metër, sfidë tuneli i Murrizit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belind Balluku bëri të ditur se në fund të shkurtit përfundon hapja e tunelit të Llogarasë. Balluku tha se terreni...

PAMJET: Shkoni sa kanë ecur punimet për hapjen e tunelit të Llogarasë

Kryeministri Edi Rama e nis ditën këtë të shtunë me pamjet e punimeve në tunelin e Llogarasë, ku po punohet njëkohësisht nga të dy...

Kryeministri Rama publikon fotot nga Llogaraja: Është hapur 1200 metra tunel

Kryeministri Edi Rama ndan këtë mëngjes disa foto nga punimet në Tunelin e Llogarasë. Ai shkruan se atje po punohet me ritëm "shumë të...

Rama ndan pamjet nga tuneli i Llogarasë: Sot u hapën të dyja hyrje-daljet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga puna në kantierin e tunelit të Llogarasë. Në një postim në Facebook, Rama njofton se janë hapur...

Balluku inspekton punimet në tunelin e Llogarasë: Një vepër arti në 60 ditë, do të ketë dalje për emergjencat

Ministrja e Infrastrukturës dhe Ernergjitikës Belinda Balluku inspektoi sot punimet në tunelin e Llogarasë. Sipas inxhinierëve deri më tani puna ka ecur deri në...

“Unë s’pres shirita”, Rama fton vajzën e re për për të shtypur butonin për nisjen e punës: E kam takuar në fushatën e 2013,...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Llogara të Vlorës ku ka nisur puna në kantierin e ri për ndërtimin e Tunelit të Llogarasë. Teksa mbajti fjalën...

Do të kushtojë rreth 140 milionë euro, këto janë dy kompanitë turke që do të ndërtojnë tunelin e Llogarasë

Ditën e djeshme është shpallur edhe fituesi i tenderit për ndërtimine e tunelit të Llogarasë, i cili do të ndërtohet nga dy kompani turke. Ky...

Lajmet e fundit