Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

tsipras

Gati një vit nga vdekja e Kostantin Kacifasit, e ëma e tij shpërthen dhe u bën thirrje grekëve: Tim bir e gllabëroi qeveria e...

Qeveria e mëparshme (e Aleksis Tsiprasit) nuk bëri asgjë. Mitsotakisi shpresoh se do të zbardhet kjo çështje. Qeveria e Edi Ramës e hëngri...

Zgjedhjet në Greqi, Tsipras uron Mitsotakis për fitoren: Nesër i dorëzoj zyrën

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën sot në Greqi kanë nxjerr fitues partinë opozitare ‘Novi Demokracia’. Kryeministri në largim Alexis...

Tsipras pëson humbjen e radhës në zgjedhjet lokale, triumfon Mitsotakis

Demokracia e Re në Greqi ka fituar edhe në zgjedhjet lokale të vendit pas triumfimit në ato europarlamentare. Ndërkohë, kryeministri grek...

Zgjedhje të parakohshme në Greqi, Tsipras propozon datën

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka propozuar  të dielën e 7 korrikut për zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme. Ky propozim i Tsipras...

Negociatat/ Aleksis Tsipras KUSHT Ramës: Nëse e do rrugën e hapur për në BE, duhet të mbrosh të drejtat e minoritetit grek (INTERVISTA për...

Kryeministri grek Aleksis Tsipras në një intervistë për gazeten britanike ‘Financial Times’ i është përgjigjur shumë pyetjeve rreth zgjedhjeve në Greqi, zhvillimin e ekonomisë...

Kryeministri grek Tsipras shpall datën e zgjedhjeve: Parlamentaret në tetor 2019

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka shpallur datën e zgjedhjeve parlamentare në vend. Greqia ka hyrë në një periudhë të zgjatur elektorale...

Samiti i Dubrovnikut, Tsipras takohet me Zaev: Arritëm të zgjidhnim problemin e emrit

Kryeministri grek Aleksis Tsipras është takuar mbasditen e sotme me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev. Takimi ka ndodhur gjatë...

Samiti i Dubrovnikut, Rama takohet me Tsipras, bisedojnë për çështjen e pronave dhe minoritetin

Zyra e shtypit në Kryeministri ka njoftuar se kryeministri Rama në Samitin 16+1 në Dubrovnik, është takuar me kryeministrin grek Aleksis Tsipras. ...

Tsipras për herë të parë në Maqedoninë e Veriut, Zaev i ekzaltuar, bën selfie

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ndodhet sot në Maqedoninë e Veriut. Kjo është vizita e parë e një kryeministri grek në Shkup. ...

Vizita historike, sot Tsipras në Shkup

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras viziton sot Maqedoninë e Veriut. Kjo është vizita e parë zyrtare pas ndërrimit të emrit,...

Lajmet e fundit